پس از گلکسی نوت 7، این بار نوبت گوشی آیفون 6 پلاس رسید که منفجر شود

پس از گلکسی نوت 7، این بار نوبت گوشی آیفون 6 پلاس رسید که منفجر شود

اخیرا شاهد اخبار متعددی در ارتباط با انفجار گوشی های گلکسی نوت 7 سامسونگ بوده ایم، سامسونگ پس از این وضعیت ناخوشایند اقدام به جمع آوری این گوشی ها نموده و توزیع آنها را متوقف نمود.

اما وضعیت برای کمپانی اپل که رقیب سرسخت سامسونگ محسوب می شود، تا زمانی که خبر انفجار یکی از گوشی های این کمپانی نیز همه جا دهان به دهان بچرخد، آرام بود، گوشی آیفون 6 پلاس مقصر اصلی این آبروریزی بوده است.

به نقل از یکی از دانشجویان Rowan College واقع در برلینگتون کانتی در نیوجرسی به نام Darin Hlavaty، گوشی آیفون 6 پلاس او در حالی که در جیبش بود ناگهان منفجر شد و سوراخی در شلوار جین او بوجود آورد و گوشی نیز به طور کامل آسیب دید.

به بیان این دانشجو "کلاس داشت شروع می شد که گوشی من که در جیب شلوارم بود شروع به دود کردن نمود و من احساس کردم که پایم در حال سوختن است و حرارات بسیار زیاد و عجیبی را بر روی پایم احساس کردم."

Rebecca Bookbinder یکی از همکلاسیان او شاهد این حادثه بوده، به بیان او "ما از همه جا بی خبر صدایی شنیدیم، سپس حجم انبوهی از دود از شلوار او خارج شد."

blog_23657_1

مبنی بر بیانات Hlavaty، تنها شش ماه از خرید این گوشی می گذشت، او به محض اینکه فهمید گوشی در حال داغ شدن است آن را در آورد و به زمین پرت کرد، چون گوشی داشت آتش می گرفت. به بیان او گوشی هیچ مشکل یا خرابی نداشت، تنها یک شکاف بر روی گوشی وجود داشت که برخی احتمال می دهند که دلیل این انفجار باشد.

گوشی در جیب پشتی شلوار او قرار داشت و او بر روی گوشی نشسته بود، باتری های لیتیومی بکار رفته در این گوشی ها مستعد انفجار در صورت استفاده و حمل نادرست هستند. گوشی آیفون 7 نیز که اخیرا خبرساز شده مورد دیگر مرتبط با این قضایا است، اما احتمالا دلیل وضعیت نابسمان آن گوشی چیز دیگری بوده است.

این، بار اولی نیست که گوشی آیفون می سوزد، در ماه آگوست نیز یک دوچرخه سوار استرالیایی خبر از انفجار گوشی آیفون 6 خود داد و این حادثه منجر به یک سوختگی درجه سه در ناحیه ران راست او شد و او مجبور شد یک جراحی پیوند پوست برای رفع ضایعات انجام دهد.

ترس و دلهره بابت آتش گرفتن اسمارت فون ها با گوشی گلکسی نوت 7 شعله گرفت، اما این گونه پیشامدها تنها محدود به برند کره ای سامسونگ و محصولات آنها نمی شود، اما آنچه مسلم است، باید اقدامات جدی از سوی کمپانی ها صورت پذیرد که دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم، چرا که رضایت مشتری حرف اول را در دنیای کسب و کار می زند.

 

http://www.techtimes.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید