درآمد بازی پوکمون گو

پوکمون گو از زمان انتشار خود تاکنون 1 میلیارد دلار درآمد به جیب زده است

بازی پوکمون گو با انتشار خود سر و صدای زیادی در دنیای طرفداران بازی های موبایل به پا کرد و این محبوبیت به کسب درآمد هنگفتی از سوی سازنده بازی نیز انجامید، به طوری که بر اساس آخرین داده های دریافتی از سوی Sensor Tower درآمد ناخالص بازی به 1 میلیارد دلار رسیده است.

این بازی واقعیت افزوده ساخته شده توسط نیانتیک، تنها پس از گذشت 7 ماه از انتشار خود در سراسر جهان، توانست به نقطه عطف قابل توجهی دست پیدا کند و این شرایط نیز پوکمون گو را یک بازی ویدیویی تبدیل کرد که در سریع ترین زمان ممکن قادر به انجام این کار شد. نمودار شامل فروش این بازی از پلتفرم های اندروید و آی او اس می باشد.

درآمد بازی پوکمون گو

دومین بازی موبایل پردرآمد در صنعت بازی سازی کلش رویال می باشد که درآمد آن نیز در حال نزدیک شدن به رقم 1 میلیارد دلار، با گذشت 10 ماه از حضور بازی در مارکت می باشد. بر اساس مدعیات Sensor Tower، بازی کلش رویال در این مدت زمان یعنی 7 ماه، توانسته بود تنها 550 میلیون دلار به جیب بزند که این شرایط نیز موفقیت پوکمون گو را پررنگ تر می کند و بازی پوکمون گو در اواخر جولای تنها در 24 ساعت توانست 18 میلیون دلار را از آن خود کند. از سوی دیگر درآمد روزانه بازی به طور متوسط 2 میلیون دلار می باشد، اما نیانتیک در تلاش است تا عملکرد بازی را با کمک رویدادهای درون بازی بهبود بخشد. بر اساس تجزیه و تحلیل های Sensor Tower، توسعه دهنده سان فرانسیسکویی هنوز هم می تواند این روند موفقیت را ادامه دهد، چرا که از زمانی که هیولاهای کوچک جای خود را در بازی یافتند، عملکرد بازی و محبوبیت آن نیز بهبود یافت.

درآمد بازی پوکمون گو

علی رغم این واقعیت که این بازی تمامی رکوردها را شکسته، اما شور و هیجان طرفداران بازی از تابستان تاکنون کمتر شده است. در ابتدا پیش بینی شده بود که بازی تا پایان 2016 به درآمد 1 میلیارد دلار دست پیدا کند، اما بخش چشمگیری از بازیکنان خسته شدند و بازی را رها کردند، چرا که تصور آنها بر این بود که نیانتیک کند عمل می نماید و در ارائه آپدیت های محتوایی بازی تاخیر زیادی دارد.

کمپانی کالیفرنیایی در حال حاضر در تلاش برای تلافی شرایط پیش آمده و در حال توسعه امکانات جدید برای پوکمون گو می باشد، اما تنها گذشت زمان مشخص کرد که آیا پوکمون گو به همان جایگاه قبلی خود دست می یابد یا خیر. بازی پوکمون گو یک موفقیت بی سابقه بود که فروش سخت افزارهای نینتندو را نیز تحت تاثیر قرار داد. کمپانی واقع در کیوتو اخیرا از نقش فرانچایز پوکمون و پوکمون گو سخن گفت که مثال خوبی از نحوه عملکرد استراتژی موبایل جدید آنها در راستای تکمیل کسب و کار کنسول می باشد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید