دانلود تلگرام فارسی جت گرام

چرا توصیه می شود علاوه بر تلگرام، از جت گرام نیز استفاده نماییم؟نسخه T4.2.1-J1.0.7

امتیاز کاربران
4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی

اگر شما هم در حال حاظر یکی از 40 میلیون کاربر فعلی پیام رسان تلگرام هستید حتما تاکنون با نسخه های غیر رسمی مختلفی از این اپلیکیشن محبوب رو به رو شده اید. تلگرام های غیر رسمی که هر کدام با ارائه خدمات ویا امکاناتی سعی کرده اند استفاده کاربران را از این پیام رسان ساده تر و لذت بخش تر نمایند. در این نقد و بررسی قصد داریم به سراغ اپلیکیشن جت گرام، یکی دیگر از نسخه های غیر رسمی تلگرام برویم. جت گرام محصول جدیدی از گروه تلگرام بازان فارسی می باشد و در مدت زمان کوتاهی که از انتشارش می گذرد، موفق به جذب هزاران کاربر فعال تلگرامی شده است. دانلود جت گرام فارسی اولین و مهمترین نکته ای که هر کاربری قبل از استفاده از جت گرام باید بداند، این است که این اپلیکیشن با استفاده از رابط برنامه نویسی (API) رسمی تلگرام تولید شده و از نظر امنیت می تواند با تلگرام رسمی برابری کند؛ چرا که کلیه پیام ها بعد ارسال رمزگذاری می شوند و به سرور های اصلی تلگرام انتقال پیدا می کنند تا در بین راه امکان سرقت اطلاعات وجود ندارد. در این اپلیکیشن، سازنده سعی کرده از امکانات رایج ولی بی‌کاربرد دوری کند تا بتواند به تجربه کاربری بهتری دست پیدا کند اما در این بین امکانات کاربردی خوبی نیز در این راستا نادیده گرفته شده است. اگر بخواهیم مروری بر امکانات اپلیکیشن جت گرام داشته باشیم، می توان آن را به سه بخش کلی تقسیم کرد: امکانات مربوط به ارسال و اشتراک پیام

 • فوروارد بدون نقل قول :
قابلیت فوق به شما این اجازه را می دهد که بدون درج نام نویسنده و یا مشخصات کانال، یک پیام را اشتراک بگذارید.
 • فوروارد پیشرفته :
فوروارد پیشرفته، امکان ارسال همزمان یک یا چند پیام را برای گروه ها و اشخاص مختلف در اختیار شما قرار می دهد.
 • ارسال نقاشی به عنوان پیام :
شما می توانید به راحتی متن یا اطلاعاتی را از طریق نقاشی و با قابلیت شخصی سازی مختلف بر روی آن، برای گفتگو مورد نظر ارسال نمایید.
 • دریافت تاییدیه قبل از ارسال استیکر :
حتما تاکنون برای شما نیز پیش آمده است که به اشتباه استیکری را در گفتوگویی ارسال نمایید، این قابلیت که از قسمت تنظیمات برنامه فعال و یا غیر فعال می شود به شما این امکان را می دهد که قبل از ارسال استیکر، صحیح بودن آن را تایید نموده و تا حد ممکن از بروز چنین اشتباهاتی جلوگیری کنید.
 • نوار دسترسی به تازه ترین گفتگوها :
یکی از قابلیت های کاربردی این اپلیکیشن، نمایش تازه ترین گفتگوها می باشد که به کمک آن می توانید سریع تر به گفتگو های اخیر مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.
 • نشان گذاری پیام :
پیام های شاخص و خاصی را که در یک گروه می‌بینید را انتخاب و نشان گذاری نمایید تا بتوانید در صورت نیاز به خواندن آن پیام ها راحت تر به آن ها دسترسی پیدا کنید.
 • افزودن سریع یک پیام به چت خود :
پیامی که نمی خواهید در صورت حذف شدن از دست برود و یا مطلبی که در حال حاضر فرصت مطالعه آن را ندارید به راحتی انتخاب نموده و با لمس کردن گزینه "افزودن به پروفایل من" در چت شخصی خود (you) ذخیره کنید تا برای زمانی که به آن ها احتیاج دارید سریع تر دردسترس شما قرار گیرند. اسم باحال برای تلگرام قابلیت وابسته به مدیریت گفتگو های مختلف
 • تفکیک گفتگوها :
کلیه پیام ها در زبانه های مختلف و قابل تغییر، تفکیک شده است و این امر باعث می شود که افراد مدیریت بهتری بر روی پیام های مختلفی که در چت های شخصی گروه ها سوپرگروه ها کانال ها ربات ها و... دریافت یا ارسال می نمایند داشته باشد.
 • مخفی کردن گفتگوها :
ممکن است شما گفتگوهایی داشته باشید که علاقه ندارید دیگران موفق به دیدن آن ها شوند. در جت گرام شما به راحتی می توانید با نگه داشت دست خود بر روی آن گفتگو و از گزینه های نمایان شده گزینه "مخفی کردن" را انتخاب و آن گفتگو را از دید سایرین مخفی نمایید. همچنین برای مدیریت نحوه دسترسی به گفتگوهای مخفی شده می توانید از منو کناری به بخش تنظیمات برنامه مراجعه کنید و شخصی سازی های مورد نیاز خود را انجام دهید.
 • قفل کردن گفتگوها :
فرض کنید لازم به مخفی کردن یک گفتگو نیست، اما دوست ندارید فرد دیگری به آن گفتگو دسترسی پیدا نماید. قابلیت قفل کردن دقیقا همان قابلیتی است که شما به آن نیاز دارید. برای این کار کافیست دست خود را بر روی گفتگوی مورد نظر نگه داشته تا گزینه ها برای شما نمایش داده شود. پس از آن با انتخاب گزینه "قفل کردن" این قابلیت را فعال و از طریق رمز تعیین شده از قسمت تنطیمات برنامه به آن گفتگو دسترسی پیدا نمایید.
 • سنجاق کردن گفتگوها :
گفتگو های مهم، پرکاربرد و مورد نیاز خود را سنجاق کنید تا سریع تر و راحت تر بتوانید به آن ها دسترسی پیدا نمایید. نکته: در بخش تنظیمات اپلیکیشن می توانید حالت چند زبانه ای را فعال یا غیر فعال نمایید. چت مخفی ابزار های مدیریت پروفایل، مخاطبین و دانلود ها اکثر این ابزارها که در منو برنامه قرار دارند، به خوبی می توانند به شما برای بهره بردن از لذت کاربری بهتر در استفاده از پیام رسان تلگرام یاری رسانند.
 • مخاطبین آنلاین :
اگر میخواهید از این که کدام یک از دوستانتان در حال حاضر آنلاین هستند، اطلاع پیدا نمایید باید به این بخش مراجعه کنید. توجه داشته باشید در این لیست فقط افرادی را می توانید ببینید که وضعیت بازدید خود را در حالت "last seen resently" قرار نداده باشند.
 • تغییرات مخاطبین :
هر کدام از مخاطبین شما که به تغییر نام، عکس و یا شماره تلگرام خود اقدام کنند، به این لیست اضافه خواهند شد.امکان فیلتر کردن فهرست بر اساس نوع تغییرات نیز وجود دارد.
 • مخاطبین خاص :
در صفحه گفتگو با هر یک از مخاطبین، می تواند گزینه افزودن به مخاطبین خاص را انتخاب کنید تا از این به بعد، تغییرات پروفایل شخص موردنظر را در این صفحه ببینید یا با اعلان از آنها آگاه شوید.
 • آیدی یاب پیشرفته :
این ابزار با جستجوی نام کاربری افراد و یا کانال ها، در پیدا کردن آنها به شما کمک میکند.
اپلیکیشن جت گرام، پیشرفته تر از تلگرام، ساده تر از رقبا
جت گرام تلگرام فارسی
این موارد تنها قسمتی از امکانات برنامه جت گرام بود و برای تجربه و استفاده از کلیه امکانات این اپلیکیشن اندرویدی می توانید هم اکنون آن را دانلود و از امکانات متعدد آن بهره ببرید.
قابلیت های و نقاط قوت برنامه
 • فارسی بودن
 • طراحی کاربر پسند
 • اجتناب از شلوغی بیش از حد
 • رابط کاربری روان و گرافیک زیبا
نقاط ضعف برنامه
 • کمبود بعضی از امکانات
 • باگ های جزئی در برخی از قابلیت ها
پیشنهادات اپریویو برای بهبود برنامه با توجه به هرآنچه در این نقد و بررسی راجع به اپلیکیشن جت گرام گفتیم، می توان آن را یک اپلیکیشن بهینه شده و مفید برای افرادی دانست که قابلیت های مهی را برای مدیریت بهتر پیام هایشان نیاز دارند. با این حال کمبود بعضی از امکانات همچون
 • ویرایش و شخصی سازی زبانه ها
 • جلوگیری از باز شدن لینک های تبلیغاتی
 • اضافه شدن قابلیت چند اکانت فعال بر روی یک اپلیکیشن
در این برنامه احساس می شود که امیدواریم در صورت امکان، این موارد نیز به قابلیت های فعلی اپلیکیشن اندرویدی جت گرام افزوده شود. نکته : این اپلیکیشن به صورت خودکار شما را به عضویت بهترین کانال های ایرانی تلگرام درمی آورد که در صورت عدم موافقت، میتوانید کانال را ترک کنید.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  علیلو 3
  وقتی میریم روی مخاطبا که پروفایلاشون نگاه کنیم یا چیزی . میای از روی مخاطب بیرون برمیگرده روی صفحه اصلی روی همون صفحه مخاطب نمیمونه ولی چت گرام و تلگرام های دیگه اینجوری نیست . اگه میشه اینو درست کرد عالی

  به این نظر پاسخ دهید
دانلود با qr code