مهارت های لازم برای توسعه اندروید

چند توصیه کاربردی برای افرادی که میخواهند توسعه اپلیکیشن اندروید را شروع کنند

برای اینکه کاری را به نحو احسن و با موفقیت انجام دهید، باید تجربه کافی داشته باشید. اما اول از همه باید فرآیند یادگیری را پشت سر گذارید، اشتباهات نیز اجتناب ناپذیرند اما در نهایت تجربه شما بیشتر خواهد شد.

در صورتی که مایل به توسعه اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید هستید، به این توصیه ها که مخصوص افراد تازه کار در دنیای اندروید است توجه کنید.

اگر  به تازگی فعالیت خود در زمینه اندروید را شروع کرده باشید، به خوبی میدانید که این فرآیند به هیچ وجه ساده نیست و چالش های بسیاری دارد. از این رو در ادامه با چندین باید و نباید درباره توسعه اندروید آشنا میشوید.

 

1. مستندات منتشر شده توسط گوگل را به دقت مطالعه کنید

شاید این مورد بسیار مشهود باشد، اما باید زمانی را صرف مطالعه مستندات گوگل که برای توسعه اندروید منتشر شده نمایید.

در صورتی که مایل به توسعه اپلیکیشن اندروید هستید، باید با تمامی قوانین و مقررات و راهنماهای اندروید که توسط گوگل ارائه شده، آشنایی داشته باشید.

مطالب آموزشی و دستورالعمل های متعددی نیز در دسترس شما قرار دارند که با مطالعه آنها با اندروید آشنا خواهید شد.

 

2. زبان برنامه نویسی موردنیاز را یاد بگیرید

منطقا اگر میخواهید یک اپلیکیشن اندروید بسازید، باید با زبان برنامه نویسی اندروید آشنایی داشته باشید.

در صورتی که در عرصه توسعه اپلیکیشن اندروید تازه کار هستید، باید جاوا را که زبان رسمی برای توسعه اندروید است و توسط اندروید استودیو نیز پشتیبانی میشود، یاد بگیرید.

با این حال که معمولا جاوا مورد استفاده قرار میگیرد، اما این زبان برنامه نویسی تنها گزینه در دسترس نیست. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید پیشنهاد میشود تا در چندین زبان مهارت کسب کنید.

زبان برنامه نویسی Kotlin یکی از این زبان هاست که احتمالا تا چند سال آینده جایگزین جاوا خواهد شد.

 

اپلیکیشن های اندرویدی

 

3. از سایر توسعه دهندگان اندروید کمک بگیرید

گاهی کمک گرفتن از دیگران به نفع شماست و در برخی از شرایط اطلاعاتی که گوگل در اختیار قرار داده نیز، کمکی به حل مشکل یا سوالات خاص نمیکند.

اگر مشکلی برایتان پیش آمد، بدون اینکه مردد باشید سوال خود را از توسعه دهندگان دیگر بپرسید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد، میتوانید سوال خود را در انجمن های اندروید مطرح کنید.

 

4. اول از همه نمونه اولیه اپلیکیشن را بسازید و پس از آن، اپلیکیشن را توسعه دهید

آیا ایده نابی برای توسعه اپلیکیشن در سر دارید؟ پس زمان آن فرا رسیده که بر روی ایده ذهنی خود کار کنید. پیشنهاد میشود تا پیش از شروع مرحله برنامه نویسی، یک نمونه اولیه از اپلیکشن را آماده کنید.

با ساخت نمونه اولیه یک ایده کلی از وضعیت نهایی اپلیکیشن پیدا خواهید کرد. ابزارهای کاربردی متعددی برای این منظور در دسترس شما هستند. زمانی که نمونه اولیه به تایید رسید، میتوانید توسعه و کدنویسی را شروع کنید.

این مرحله بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود، چرا که منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه ها و فعالیت های شما میشود.

 

در این مطلب با چندین باید و نباید در ارتباط با توسعه اپلیکیشن اندروید آشنا شدید. در این راه با چالش های دیگری نیز مواجه خواهید شد. همواره باید از آخرین قابلیت های ارائه شده در سیستم عامل اندروید آگاه باشید و مهارت های خود را توسعه دهید تا موفق شوید.

 

http://androiddeveloper.galileo.edu برگرفته از

اینها را هم بخوانید