چه ترفندهایی را در انتخاب رنگ عناصر رابط کاربری به کار بگیریم؟ – بخش دوم

چه ترفندهایی را در انتخاب رنگ عناصر رابط کاربری به کار بگیریم؟ – بخش دوم

در مطلب قبلی درباره برخی از ترفندهای انتخاب رنگ برای عناصر رابط کاربری صحبت کردیم، در ادامه به سایر تکنیک های موثر در این رمینه خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

یافتن مناسب ترین پالت، الگو و گرادینت

blog_22740_1

Colrd یک پایگاه داده از رنگ های تکی، پالت ها، گرادینت ها، الگوها و تصاویر دارد، اما برخی از این دسته بندی ها کاربردی تر از بقیه هستند. یک پالت را همراه با اسلایدرهایی که رنگ های مشابهی را ارائه می دهد برای ویرایش انتخاب نمایید، به اعداد hex توجه کنید و یا نتایج مشابه را مشاهده کنید.

بهترین ویژگی: یک قطعه کد سی اس اس برای ساخت مجدد هریک از گرادینت ها در دسترس می باشد و همین ویژگی این وب سایت را بسیار کاربردی ساخته است.

نقطه ضعف: استفاده از بقیه قیمت ها محدود است و امکان محدود کردن نتایج جستجو وجود ندارد و تنها در حسب میزان محبوبیت می توان آنها را فیلتر کرد.

دستکاری و کشف رنگ ها

blog_22740_2

Color Explorer مکان بسیار خوبی برای کار با رنگ های خالص، نادیده گرفتن واسطه های الگوها، گرادینت ها یا تصاویر است. شما قادر به درون ریزی و تغییر الگوهای رنگی خود، کشف کتابخانه های رنگی استاندارد شده، تجزیه و تبدیل سایه های رنگی و غیره می باشید.

بهترین ویژگی: الگوریتم تطبیق رنگ این پلتفرم شما را قادر به ساخت الگوهای مرتبط متنوع با انتخاب ترکیب های مختلف مبنی بر تئوری رنگ ها مانند رنگ ها مکمل می کند.

نقطه ضعف: چنانچه مایل به حستجو برای الهام گرفتن نمونه ای با بیش از یک رنگ هستید، این وب سایت برای شما مناسب نخواهد بود.

جستجو در یک مجموعه کامل از تصاویر طراحی

blog_22740_3

چنانچه به دنبال وب سایتی می گردید که به جای الگوهای رنگی دقیق بر روی تصاویر زیبا متمرکز شده، به Designspiration مراجعه کنید. در این وب سایت قادر به انتخاب 5 رنگ متفاوت در رابط ساده و مرتب آنها هستید، سپس می توانید تمامی تصاویر موجود در پایگاه داده وب سایت را که با ترکیب رنگ انتخاب شده شما هم خوانی دارند مشاهده نمایید، اعداد hex هم در عنوان ها نمایش داده شده اند.

بهترین ویژگی: این وب سایت شامل یک فهرست متنوع از دسته بندی از کارت های ویزیت گرفته تا پوسترها می باشد، از این رو این وب سایت در صورتی که مایل به بهبود نتایج بر اساس نوع تصویر باشید کاربردی خواهد بود.

نقطه ضعف: محتوا توسط کاربران تولید شده، از این رو ممکن است شاهد نتایج تکراری باشید.

جستجوی رنگ در بین عکس های استوک

blog_22740_4

چنانچه می خواهید عکس های استوک باکیفیتی را پیدا کنید و به دنبال راه میانبری برای آن هستید، Shutterstock Spectrum را مورد استفاده قرار دهید. نتایج از طریق انتخاب یک رنگ توسط اسلایدر پیدا می شوند و سپس باید موضوع عکس ها را هم مشخص کنید.

بهترین ویژگی: در یک جستجوی عکس می توانید انتخاب کنید که عکس های موجود در همان محدوده رنگ را با سایه های روشن تر مشاهده کنید.

نقطه ضعف: بر خلاف انتخاب های چند رنگی که در وب سایت های دیگر برای شما میسر شده، در این وی سایت شما تنها قادر به انتخاب یک رنگ هستید.

یافتن بهترین پالت

blog_22740_5

Tineye عملکردی مشابه Shutterstock Spectrum دارد، اما بر خلاف آن تصاویر خود را گلچین می کند. با استفاده از یک پنل شامل بیش از 5 رنگ، قادر به تعیین درصد هر یک از رنگ ها هستید. نتایج تغییرات اعمال شده در پالت را به نمایش می گذارند.

بهترین ویژگی: قابلیت تعیین دقیق مقدار هریک از رنگ ها شما را قادر به پیدا کردن ترکیب دقیق از سایه های رنگی می کند.

نقطه ضعف: راهی برای فیلتر کردن نتایج بر اساس موضوع وجود ندارد، از این رو یافتن نتیجه مورد نظر به جستجوی زیادی نیاز دارد.

همانطور که مشاده کردید هریک از این وب سایت ها دارای یک نقطه قوت هستند و دارای ابزار قدرتمندی برای یک نیاز خاص می باشند. استفاده از ترکیب این ابزارها به شما در یافتن نتیجه موردنظر یاری خواهد رساند.

 

http://www.vandelaydesign.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید