چگونه با اپلیکیشن های رایگان درآمد کسب کنیم

چگونه با اپلیکیشن های رایگان درآمد کسب کنیم

امروزه بازار فروش اپلیکیشن با انبوه اپلیکیشن های رایگان و فروشی پر شده است.با افزایش ناگهانی کاربران گوشی های هوشمند در طول سال های اخیر، تقاضا برای اپلیکیشن های موبایل نیز رو به افزایش است. توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و منتشر کنندگان متوجه پتانسیل زیادی برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن های موبایل شده اند. کسب درآمد از راه اپلیکیشن های فروشی ساده است، ولی چگونه می توان از طریق اپلیکیشن های رایگان نیز درآمد کسب نمود؟

10165183

در اینجا روش هایی را شرح می دهیم که از طریق آنها، توسعه دهندگان اپلیکیشن ها می توانند از اپلیکیشن های رایگان خود نیز پول بدست آورند. 1. استفاده از شبکه های تبلیغاتی یکی از بهترین راه ها به نظر می رسد.این شبکه ها به سهولت با اپلیکیشن شما ادغام می شوند و از این راه به شما در کسب درآمد، بلافاصله بعد از در دسترس گذاشتن اپلیکیشن،یاری می رسانند.برای مثال می توان InMobi و یا  AdMob را ذکر کرد. تنها مشکل این روش پایین بودن نرخ CPM است که هنگام شروع کار می تواند فشار زیادی به شما تحمیل نماید، مخصوصا اگر شما یک توسعه دهنده غیر حرفه ای هستید، که البته با مرور زمان با متداول شدن اپلیکیشن در بین مردم این مشکل نیز رفع می گردد. 2. استفاده از رسانه ها و شبکه های تبلیغاتی مانند Greystripe باعث جلب توجه بازدیدکنندگان می شود، که اغلب به ماندگار شدن آنها می انجامد، چرا که چنین تبلیغاتی برای چشم جذابیت دارد و به طور خودکار CMP را می افزاید.

نکته منفی در اینجا تحمیل فشار بر روی منابع، یعنی سرور و مسائل مالی است.

3. ثبت نام در شبکه های تبلیغاتی به منظور مبادله تبلیغات منجر به ادغام با چنین شبکه هایی شده و در نتیجه نرخ سود بالاتری در مقایسه با شبکه های تبلیغاتی منفرد به همراه خواهد داشت.

ضعفی که این کار دارد لازمه صرف زمان و منابع بیشتر برای بهینه سازی محتوا برای شبکه های گوناگون است،که شاید منجر به کاهش درآمد خالص شما گردد.

4. داشتن حامی برای اپلیکیشن موبایل مطمئنا راه خوبی برای کسب درآمد بالا می باشد.حتی ساخت یک اپلیکیشن انحصاری برای حامی، یکپارچگی بیشتری بین شما و حامی تضمین خواهد کرد.

البته برای این کار لازم است اپلیکیشن تناسب کاملی با آن مارک منحصر به فرد داشته باشد، که این یک نکته منفی است. از طرفی دیگر این کار بسیار هزینه بر می باشد، چرا که تنها توسعه دهندگان بزرگ می توانند به یک رابطه بلندمدت با آن مارک امیدوار باشند، در نتیجه این روش برای توسعه دهندگان غیر حرفه ای پیشنهاد نمی شود. ترفندها: 1. پیشنهاد هر دو نسخه رایگان و فروشی از اپلیکیشن،نگرانی از بابت درآمد را از بین می برد.استفاده از تبلیغات در نسخه رایگان،بدون از بین بردن منابع،راهکاری آسان برای ایجاد یکپارچگی می باشد. 2. پیشنهاد یک اپلیکیشن کاربردی به مشتریان بالقوه و بهره گیری از ویژگی های مختص به گوشی های هوشمند مانند شتاب سنج و یا تماس تصویری در خلال ساخت محتوایی با کیفیت، نتیجه بخش خواهد بود، با این کار کاربران به اپلیکیشن وابسته خواهند گردید.

3. چنانچه شما برای اپلیکیشن خود پشتیبانی دریافت می کنید،از محتویات غنی در کنار امکانات منحصر به گوشی ها بهره بگیرید.

4. همواره این نکته را در ذهن داشته باشید که قبل از پیاده سازی این ترفندها باید آنها را فهرست کرده و مزایا و معایب هر یک را به دقت بررسی کنید،با این کار در تلاش های شما صرفه جویی می شود و منجر به درآمد بیشتر در آینده نزدیک می گردد.

http://mobiledevices.about.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید