چگونگی تعمیر گوشی خیس شده

چگونگی تعمیر گوشی خیس شده

اگر به طور اتفاقی گوشی خود را داخل آب انداخته اید،مطمئنا ابتدا شوکه می شوید ولی پس از چند لحظه باید به فکر نجات آن باشید. در اینجا ترفندهایی برای تعمیر گوشی هایی که در آب افتاده را به شما آموزش خواهیم داد.

Moto-G-video-agua-2-w628

اولین کار در آوردن سریع گوشی ار درون آب است، چرا که هر چه بیشتر در آب بماند احتمال نفوذ آب به تراشه های داخلی آن بیشتر است. آنچه نباید انجام دهید - به هیچ عنوان گوشی خود را روشن نکنید. - هیچ یک از دکمه ها یا کلید ها را نزنید. - گوشی را حرکت نداده و به آن ضربه وارد نکنید. - بخش های مختلف گوشی را از هم جدا نکنید، چرا که در این صورت ضمانت نامه نامعتبر می شود. گوشی شما دارای یک علامت تشخیص آسیب توسط مایعات یا همان LDI است که در صورت فعال سازی، ضمانت گوشی را نامعتبر می سازد. با باز کردن گوشی، به این روند سرعت می بخشید. چنانچه واقعا لازم است که این کار را انجام دهید تنها در صورت داشتن تجربه قبلی اقدام به این کار کنید. - سعی در فوت کردن آب نکنید، چرا که با این کار باعث نفوذ آب به بخش های درونی شده و گوشی شما دچار آسیب بیشتری می گردد. - به هیچ وجه آن را تحت حرارت سشوار و یا ماکروفر قرار ندهید، به همین ترتیب آن را سرد نیز نکنید.

11 مرحله برای نجات گوشی 1. چنانچه گوشی هنوز خاموش نشده، آن را خاموش کرده و به حالت عمودی قرار دهید. 2. اگر گوشی شما روکش محافظ دارد، آن را در آورده و سیم کارت و microSD کارت را از آن خارج کنید. 3. اگر قادر به در آوردن باتری هستید، پس این کار را انجام دهید. این کار برای برخی از مدل ها مانند (HTC One(M8 که باتری جداشونده ندارند غیرممکن است. phone-battery-w6284. با یک دستمال یا پارچه به دقت آن را خشک کنید. باید توجه داشته باشید که با این کار باعث ورود بیشتر آب به سوراخ ها نگردید. 5. اگر آب پخش شده و دستمال جوابگو نیست از یک جاروی مکنده مخصوص مایعات استفاده کرده و به کمک آن، آب را از قسمت های غیر قابل دسترس خارج نمایید.

6. گوشی را در یک بسته پر از برنج بپوشانید، شاید کمی غیرمعمول به نظر برسد، ولی قدرت جذب مایعات توسط برنج بسیار زیاد است و این یک راه برای خشک کردن گوشی ها و تبلت ها مرسوم می باشد.

7. اگر کیسه خشک کننده گوشی دارید،از آن استفاده کنید. اگر توانستید بهتر است یکی ار آنها را که در مغازه های الکترونیکی و یا موبایل فروشی یافت می شود، خریداری کنید.

androidpit-save-a-phone-w628

8. در این مدت از گوشی دیگری استفاده کنید، و به گوشی خیس شده خود فرصت خشک شدن را به مدت یک یا دو روز بدهید.

9. بعد از یک یا دو روز می توانید باتری را داخل گوشی گذاشته و آن را روشن نمایید. در این مرحله باید از عملکرد گوشی اطمینان حاصل کنید، با پخش یک آهنگ از سلامت اسپیکرها مطمئن شوید و یقین حاصل کنید که کلیه قابلیت های لمسی خوب کار می کنند.

10. اگر گوشی شما روشن نمی شود،آن را شارژ کنید، اگر باز هم نتیجه نداد ممکن است باتری آسیب دیده باشد. در این صورت باید آن را با یک باتری جدید جایگزین کرده یا مدت بیشتری برای خشک شدن به آن اختصاص دهید. در بدترین شرایط، ممکن است گوشی شما آسیب جدی دیده باشد که در این صورت باید آن را پیش یک متخصص ببرید. 11. اگر همه چیز طبیعی به نظر می آید و گوشی شما روشن شده، باز هم لازم است به دقت آن را به مدت چند روز تحت کنترل قرار دهید و مطمئن شوید که چیزی غیرمعمول رخ نمی دهد. motog2014underwater-w628گوشی ها و جعبه های ضد آب خوشبختانه این راه ها در نجات گوشی شما یاری می رسانند، ولی در کنار آن می توانید از جعبه های ضد آب نیز استفاده کنید. مارک های  Otterbox ،Griffin Survivor و Catalyst از همه بهترند.

Best Nexus 5 cases -

Best Galaxy S5 cases -

Best Galaxy S4 cases - androidpit-otterbox-drybox-w628بعضی گوشی ها مانند Sony Xperia Z3 ضد آب و گرد و غبار می باشند. این گوشی ها داخل آب به عمق 1 متر به مدت 30 دقیقه دوام می آورند. سایر شرکت ها هم گوشی های ضد آب ساخته اند، مانند Samsung با Galexy S5 Active و یا Motorola با نسل دوم Moto G و Moto X و حتی Nexus 6. http://www.androidpit.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید