چی داره؟

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن چی داره؟نسخه 1.0.0

4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : ایدک

  یکی از سرگرمی های همیشگی ما، تماشای برنامه های متنوع تلویزیونی میباشد. با وجود سلیقه های متفاوت در این زمینه، یافتن برنامه های مورد علاقه در میان شبکه های تلویزیونی موجود آسان نیست و علاوه بر این موضوع ممکن است زمان پخش آنها رانیز از یاد ببریم.

برنامه اندرویدی "چی داره؟" تا حدودی این مشکل را برطرف نموده است. در ادامه با ما همراه باشید تا این اپلیکیشن را معرفی نقد و بررسی کنیم. چی داره؟

رابط کاربری:

برنامه فوق با یک طراحی اصولی و حرفه ای از لحاظ ظاهری و همچنین سرعت دسترسی به بخش های مختلف، از نمونه های قوی در این زمینه محسوب میشود. رابط کاربری روان "چی داره؟" شما را راضی خواهد کرد و استفاده از آن بدون دردسر و پیچیدگی انجام میپذیرد.

رنگ بندی زیبای این اپلیکیشن اندرویدی هم از جهت متناسب بودن با موضوع برنامه و هم از نظر هماهنگی بین رنگ های موجود، قابل تحسین است. از دیگر نقاط قوت این برنامه میتوانیم به استفاده از فونت خوانا و مناسب، آیکون های گویا و همچنین چیدمان مرتب لیست ها، فهرست ها و سایر عناصر اشاره کنیم.

موضوعی که بیشتر از موارد بالا به جذابیت محیط "چی داره؟" کمک نموده است، به کارگیری جلوه های گرافیکی و همچنین انیمیشن ها و افکت های چشم نواز میباشد. بخش بندی استاندارد صفحات را نیز باید به این موارد اضافه کنیم. مواردی که ذکر شد، نشان از دقت نظر بسیار بالا و حسن سلیقه تولیدکنندگان این برنامه اندرویدی دارد و AppReview با درنظر گرفتن این ویژگی ها امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. چی داره؟

کاربرد:

وظیفه برنامه فوق، اطلاع رسانی درمورد زمان پخش برنامه های تلویزیونی میباشد که با وجود امکانات جانبی جالب توجه، کارایی بیشتری پیدا کرده است.

درصفحه اصلی "چی داره؟" که با آیکون ستاره ای شکل در پاصفحه مشخص شده است، لیستی از برنامه های ویژه به صورت اسلاید شو به نمایش درمی آید که در زیر آن توضیح کوتاهی از هر برنامه موجود میباشد. البته این اسلاید به صورت خودکار حرکت نمیکند و برای جابجایی بین برنامه ها باید آنها را به سمت راست یا چپ بکشید.

 برای مطالعه توضیحات بیشتر نیز میبایست بر روی دکمه "اطلاعات بیشتر" اشاره نمایید. در صفحه جدید بعد از خواندن جزئیات بیشتر و لمس دکمه " یادآوری تماشای این برنامه" میتوانید از قابلیت جالب یادآوری استفاده کنید که 5 دقیقه قبل از شروع برنامه موردنظر، شما را آگاه میکند. لیست یاد آوری ها نیز از منو سمت چپ در دسترس قرار میگیرد که امکان حذف آنها هم وجود دارد.

از دیگر امکانات جانبی این اپلیکیشن اندرویدی میتوانیم به قابلیت فیلتر کردن نمایش لیست برنامه ها بر اساس زمان پخش، دسته بندی آنها و شبکه های تلویزیونی پخش کننده اشاره کنیم. تمامی این موارد در پاصفحه برنامه قرار داده شده اند که بعد از اشاره بر روی هرکدام میبایست از منوی سمت راست در سربرگ، گروه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

قسمت دیگری تحت عنوان "پخش زنده" نیز در برنامه فوق به چشم میخورد که میتوایند برنامه هایی که درحال حاضر از شبکه های پنج گانه پخش میشود را ببینید. شاید استفاده از این بخش برای همه کاربران - به دلیل محدودیت در دسترسی به اینترنت پر سرعت - میسر نباشد اما وجود آن امتیاز بزرگی برای "چی داره؟" محسوب میگردد.

قابلیت های به اشتراک گذاری، بروزرسانی دستی و از همه مهمتر ابزار جستجوی پیشرفته موجود در این برنامه اندرویدی را نیز نباید از یاد ببریم چون در افزایش کارایی آن نقش مهمی ایفا میکنند.

ایده پیاده سازی چنین اپلیکیشنی جالب توجه است و بدون تردید تولیدکنندگان آن در پی رفع معدود کمبودهای آن خواهند بود. برای مثال محدوده برنامه های تلویزیونی که در "چی داره؟" زمان پخش آنها اعلام میگردد، تنها به فیلم، سریال و برنامه های مستند ختم میشود. بهتر بود برای علاقه مندان به برنامه های دیگر و به خصوص برای ورزش دوستان نیز فکری شود. این مورد در گروه بندی نوع و موضوع برنامه ها درنظر گرفته نشده است.

همانطور که اشاره کردیم قابلیت یادآوری زمان پخش برنامه ها، امکان جالب توجهی برای برنامه فوق به حساب می آید اما اگر کاربران قادر به تغییر زمان هشدار بودند مسلما عملکرد بهتری از این ابزار شاهد بودیم. همچنین اگر برنامه های شبکه های استانی  نیز در لیست "چی داره؟" قرار میگرفتند، کارایی این اپلیکیشن بسیار بیشتر میشد. با وجود کمبودهایی که به آن اشاره شد چیزی از ارزشهای این اپلیکیشن اندرویدی کم نمیشود و AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. چی داره؟

قیمت:

موضوعی که شاید بیش از هرچیز دیگری برای کاربران محترم قابل توجه باشد، رایگان بودن اپلیکیشن فوق است. بنابراین AppReview دلیل قانع کننده ای دارد تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش بدهد.

پاورقی: نقد و بررسی برنامه فوق، بنا به درخواست شما مخاطبان گرامی انجام گرفت.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    میلاد
    شبکه سه برنامه اندرویدی داره؟

    به این نظر پاسخ دهید
چی داره؟