محبوبیت یوتیوب

کاربران به طور روزانه یک میلیارد ویدیو، معادل صدهزار سال را در یوتیوب تماشا می کنند!

ویدیو در حال تسخیر دنیای دیجیتال بوده و محبوبیت آن به طور روزانه در حال افزایش است، ویدیو با نام یوتیوب پیوند خورده و کاربران بیشماری اوقات فراغت خود را صرف تماشای ویدیو در این پلتفرم می نمایند، همین محبوبیت نیز کمپانی گوگل، صاحب رسمی یوتیوب را به جلو می راند تا یوتیوب را بهبود بخشیده و قابلیت های جدید و جذابی را به آن اضافه کند.

محبوبیت جهانی یوتیوب زبان زد خاص و عام است و شاید این خبر برای بسیاری از افراد چندان غیرمنتظره هم نباشد، اما گوگل اعلام کرده که کاربران یوتیوب به طور روزانه 1 میلیارد ساعت ویدیو تماشا می کنند!

محبوبیت یوتیوب

غول جستجو از این فرصت برای قدردانی از کاربران و تامین کنندگان محتوا استفاده کرد و دلیل اینکه روش محاسباتی خود را، به جای تعداد بازدیدها بر روی تعداد ساعت تماشای ویدیو قرار داده، شرح داد.

در گذشته معیار موفقیت یا شکست بر اساس تعداد دفعاتی بود که ویدیو بازدید می شد، اما آنها دریافتند که مدت زمانی که کاربر به تماشای ویدیو اختصاص می دهد از دقت بیشتری برخوردار است. اگر از کاربران یوتیوب باشید، قطعا بارها برای شما هم پیش آمده که تماشای ویدیو را شروع کرده، اما ویدیو را تا آخر ندیده باشید.

گوگل چندین سال پیش روش تجزیه و تحلیل و شیوه به اشتراک گذاری محتوا را تغییر داد، از آن به بعد سرویس شاهد رشد چشمگیری در میزان محبوبیت خود بود و همین شرایط نیز بسیاری از تامین کنندگان رسانه را تشویق به تولید محتوای بهتر و با کیفیت تر نمود. از سوی دیگر سایر مجموعه ها مانند Comcast نیز راغب به ساخت پلتفرم های جدید برای تماشای چنین محتوایی شدند و گوگل نیز به بهبود تجربه به صورت مستمر علاقه مند شده و بیان داشته که دستاوردهای یوتیوب به کمپانی تعلق ندارند و یوتیوب که یک پلتفرم تقریبا باز برای اشتراک گذاری و کشف محتواست،  وسعت و جذابیت سرویس خود را به کاربران و تولیدکنندگان محتوا مدیون است.

جالب است بدانید که این مقدار ویدیو معادل 100 هزار و به طور دقیق 114155 سال است که برای عبور از کهکشان راه شیری به سرعت نور نیاز می باشد.

اگر شما نیز از کاربران یوتیوب هستید، چه مدت زمانی از روز را به تماشای ویدیو در آن اختصاص می دهید؟

 

https://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید