کلام حق

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کلام حقنسخه 2.4

4.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : مذهبی
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 3.9 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.1 و بالاتر
سازنده : پردازش گستر

دین مبین اسلام سرشار از پند و اندرزهای آموزنده، احادیث اهل بیت و دعاهای متنوع بوده که بدون تردید منشا همه آنها خداوند بزرگ میباشد. این در حالی است که مسلمانان در هر گوشه ای از جهان سعی میکنند با مطالعه قرآن و ادعیه متبرک و همچنین عمل به نصایح معصومین، کیفیت معنوی زندگی خود را بهبود بخشیده و سعادت اخروی خویش را تضمین نمایند.

برنامه "کلام حق" به شما کمک میکند تا منبع کاملی از موارد مذکور را در اختیار داشته باشید. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

کلام حق

رابط کاربری:

اپلیکیشن فوق از چند بخش مختلف تشکیل شده که جابجایی بین آنها با سرعت بالایی انجام میپذیرد و کاربران از این لحاظ دچار سردرگمی نخواهند شد. علاوه بر این، استفاده از امکانات موجود بدون هرگونه پیچیدگی خاصی صورت گرفته و همه مخاطبان از هر قشری که باشند میتوانند نحوه کار با "کلام حق" را به زودی فرا بگیرند. در کل باید گفت که به دلیل رعایت استانداردهای لازم و همچنین به کارگیری ترفندهای اصولی، این برنامه اندرویدی از یک رابط کاربری روان بهره میبرد.

قالب گرافیکی یکپارچه و متناسب با موضوع، اولین نکته مثبت قابل ذکر در مورد ظاهر برنامه فوق میباشد. رنگبندی هماهنگ و زنده، فونت مناسب، آیکن های یکدست و گویا، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، از دیگر نقاط قوتی هستند که باید برای "کلام حق" نام ببریم. استفاده از انیمیشن های ملایم و قابلیت تغییر پس زمینه در کنار موارد اشاره شده، باعث گردیده اند تا محیط این اپلیکیشن جذاب و کاربر پسند به نظر برسد. تنها کمبودهایی که میتوانیم در این خصوص ذکر کنیم، شامل کم دقتی در طراحی جزئیات (دکمه ها و لیست های بازشو) و همچنین عدم تغییر همه اجزای صفحه با عوض کردن قالب میشود.

درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

کلام حقکاربرد:

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، فراهم کردن مجموعه ای از احادیث، سخنرانی های علما، دعا و مناجات متنوع و تصاویر مذهبی برای کاربران میباشد. بد نیست بدانید که محتوای "کلام حق" به صورت متنی، صوتی و تصویری در اختیار شما قرار میگیرد و به همین دلیل برنامه از چهار بخش کلی تشکیل شده است. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، بروزرسانی خودکار محتوا بوده و بدین ترتیب همواره میتوانید از مطلب جدیدی بهره مند شوید.

به غیر از بخش پیام ها که به صورت متنی میباشد، جهت استفاده از مطالب سایر قسمت های "کلام حق" میبایست آنها را دانلود نمایید. با اشاره بر روی هر عنوان از فهرست های مربوطه، صفحه ای شامل توضیحات همان مطلب باز شده که میتوانید فایل صوتی یا تصویری آن را دریافت کنید. علاوه بر این، امکاناتی همچون افزودن به علاقه مندی ها، ابزار جستجو، به اشتراک گذاری، حذف و ارسال نظر نیز درنظر شده است.

یکی از قابلیت های مفید "کلام حق" امکان استفاده از محتوا به صورت آفلاین میباشد. درواقع انتشار مطالب جدید در این اپلیکیشن، با ظاهر شدن یک اعلان به شما اعلام شده و پس از مشاهده به صورت خودکار در بخش های 4 گانه ذخیره میگردد. به همین دلیل امکان حذف مطلب  پیش بینی شده تا از بالارفتن حجم برنامه جلوگیری به عمل آید. درصورتی که نیاز به مطالب بیشتری دارید، میتوانید از بخش آرشیو آنلاین نیز استفاده کنید که محتویات آن بر اساس 4 گروه نام برده سازماندهی شده است. بخش پیام های مدیریتی و تنظیماتی از قبیل انتخاب شهر (جهت دریافت مطالب مرتبط) و تغییر صدای اعلان، از آخرین امکاناتی جانبی قابل ذکر برای "کلام حق" هستند.

با وجود قابلیت هایی که ذکر شد، این برنامه وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد هرچند کمبودهایی نیز در آن به چشم میخورد. برای مثال اگر امکان بروزرسانی دستی یا ذخیره مطالب به دلخواه کاربر وجود میداشت، کاربران میتوانستند مدیریت بهتری بر روی مطالب داشته باشند. قابلیت امتیازدهی به مطالب و پسندکردن آنها نیز باعث تعامل بیشتر کاربران و درنتیجه کیفیت هرچه بیشتر محتوای برنامه میشد. به هرحال امیدواریم تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق در آینده آن را بیشتر توسعه دهند.

موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

کلام حق

قیمت:

"کلام حق" کاملا رایگان است و برای دریافت آن نیاز به صرف هیچگونه هزینه ای نخواهید داشت. با توجه به اینکه مخاطبان این برنامه اندرویدی از همه اقشار جامعه هستند، بدون تردید باید منتظر استقبال خوبی از اپلیکیشن فوق باشیم. این دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

پاورقی: برای دسترسی به مطالب این برنامه، میتوانید از وبسایت کلام حق نیز استفاده نمایید.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


کلام حق