کلیدهای میانبر بیشتری به نسخه وب Google Photos افزوده شدند

کلیدهای میانبر بیشتری به نسخه وب Google Photos افزوده شدند

Google Photos پس از رونمایی به عنوان بخشی از گوگل پلاس، به یک سرویس مجزا تبدیل شد و با گذشت مدت زمان اندکی به یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین خدمات گوگل مبدل گشت. از همان ابتدا نیز این سرویس کاربردهای خوبی داشت، اما به مرور پیشرفت پیدا کرده و بهتر و غنی تر از گذشته شد. گوگل به طور مستمر در حال به روز رسانی و ارتقای این سرویس می باشد و همواره ویژگی ها و امکانات جدیدی را به Google Photos می افزاید. به بیان تیم سازنده، Google Photos میزبان آپدیت های جدیدی خواهد شد که بخش وب سرویس را تحت الشعاع قرار داده اند. یکی از این بهبودها شامل قابلیت آپلود مستقیم به آلبوم های حساب کاربری Photos می باشد، علاوه بر این به راحتی قادر به آپلود عکس به آلبوم های اشتراکی خود نیز می باشید. هدف از این اقدام تسهیل فرآیند افزودن عکس به آلبوم است که در آن نیازی به گوشی ندارید.

blog_17781_1

گوگل برای کلیدهای میانبر Google Photos نیز آپدیت های جدیدی را در دست دارد، به طوری که با استفاده از ترکیب کلیدهای کیبورد می توانید عملیات ویرایش، دانلود، جستجو و غیره را که در فهرست کلیدهای میانبر موجود است، با سرعت بیشتری به انجام رسانید. برای مشاهده لیست کامل کافی است ?+Shift را بزنید. تمامی قابلیت های مذکور در حال حاضر در وب سایت photos.google.com در دسترس قرار گرفته اند و خوشبختانه این بار انتشار آنها به شکل مرحله بندی شده نمی باشد.

سرویس های مشابه دیگری مانند دراپ باکس، مایکروسافت OneDrive، سرویس Flickr و غیره برای مدیریت عکس ها وجود دارند، اما گوگل تنها گزینه ای است که حجم ذخیره سازی نامحدودی را در اختیار شما قرار می دهد. تصاویر آپلود شده با رزولوشن اصلی خود نمی باشند و تمامی تصاویر با کیفیت 16 مگاپیکسل ذخیره می گردند، همان کیفیتی که امروزه در بیشتر دوربین ها و اسمارت فون ها مورد استفاده قرار گرفته و مناسب به نظر می رسد، در نتیجه لزومی برای استفاده از زرولوشن کامل و یا کیفیت بالا نمی باشد. Google Photos دارای برخی ابزارهای ویرایشی نیز هست که هم در نسخه وب و هم در اپلیکیشن به خوبی کار می کنند. برخی از انیمیشن های خودکار بسیار خوبی نیز در این سیستم تعبیه شده اند.

blog_17781_2

اگر با استفاده از قابلیت عکس گرفتن پشت سر هم عکس بگیرید، تمامی تصاویر شما در قالب یک عکس GIF جای می گیرند که امکانی جالب به نظر می رسد. در حال حاضر از طریق حساب کاربری گوگل درایو خود قادر به استفاده از Google Photos می باشید و می توانید علاوه بر مشاهده عکس های خود حجم اشغال شده از سوی هر کدام از آنها را نیز مشاهده نمایید. به خاطر داشته باشید که Google Photos از حجم گوگل برای ذخیره سازی تصاویر استفاده کرده و این موضوع در صورتی که بکاپ گیری با بیشترین کیفیت را نیز انتخاب کرده باشید تفاوت پیدا نمی کند. برای تمامی افراد 5 گیگابایت در نظر گرفته شده است (5 گیگابایت برای جیمیل، 5 گیگابایت برای فوتوز و 5 گیگابایت نیز برای درایو که روی هم رفته 15 گیگابایت را در اختیار قرار می دهد).

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید