کمپانی اپل اپ استور iMessage را برای آی او اس 10 راه اندازی کرد

کمپانی اپل اپ استور iMessage را برای آی او اس 10 راه اندازی کرد

همانطور که کمپانی اپل وعده داده بود، در تاریخ 13 سپتامبر به رونمایی از نسخه جدید از سیستم عامل محبوب خود یعنی آی او اس 10 خواهد پرداخت، اما کمپانی درست یک روز قبل از رونمایی از نسخه جدید خود، اپ استور iMessage را راه اندازی کرد که تعدادی اپلیکیشن جدید را که از جدیدترین پشنهادات سیستم عامل موبایل کمپانی پشتیبانی می کنند در خود جای خواهد داد و این مارکت در حال حاضر تنها در دسترس آن دسته از کاربرانی قرار دارد که نسخه آزمایشی آی او اس 10 را بر روی گوشی خود نصب کرده اند، اما تنها یک روز زمان نیاز است تا سایر کاربران نیز قادر به استفاده از آن شوند، چرا که امروز نسخه جدید آی او اس منتشر می شود. اپلیکیشن های خوب و مناسبی با نصب آی او اس 10 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

استودیوی بازی سازی نینتندو نیز استیکرهای رسمی Super Mario Run را برای iMessage منتشر کرده و افرادی که نسخه آزمایشی آی او اس 10 را نصب کرده اند قادر به استفاده از آنها هستند.

شایان ذکر است بسیاری از اپلیکیشن های موجود در اپ استور iMessage اکستنشن هایی از اپلیکیشن های اصلی محسوب می شوند. اما برنامه هایی هم در iMessage وجود دارند که کاملا مستقل بوده و همتایی ندارند که در صفحه خانه گوشی خود آن را بیابید.

blog_23040_1

اما چیزی که جای خالی آن در این اپ استور احساس می شود چت بوت ها هستند، در عوض ابزارهایی برای گسترش اپلیکیشن های سنتی به دنیای پیام رسانی وجود دارد، عملکردی مشابه دکمه پیام رسانی اسلک.

به بیان اپل نسخه 10 آی او اس در تاریخ 13 سپتامبر رونمایی می شود و گوشی های آیفون اس ای، آیفون 5، آیفون 5 سی، آیفون 6، آیفون 6 پلاس، آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس، آیپد تاچ نسل 6، آیپد نسل 4، آیپد ایر، آیپد ایر 2، آیپد مینی 2، آیپد مینی 3، آیپد مینی 4 و آیپد پرو از آن پشتیبانی خواهند کرد.

در کنفرانیش جهانی امسال خود، اپل اعلام کرد که محصول پیام رسانی اصلی آنها یعنی iMessage برای اولین بار در دسترس توسعه دهندگان شخص ثالث قرار گرفته است. سایر کمپانی ها نیز پلتفرم هایی پیرامون اپلیکیشن های چت خود راه اندازی کرده اند، برای نمونه می توان فیسبوک، اسکایپ، گوگل، کیک، تلگرام و اسلک را نام برد و اپل نیز نمی خواهد از سایرین عقب بماند.

تنها یک روز تا انتشار نسخه جدید ای او اس باقی مانده و چنانچه شما نیز علاقه مند به امتحان کردن این اپلیکیشن ها شده اید، کمی دیگر هم منتظر بمانید و از امکانات جدیدی که اپل در بستر این اپلیکیشن ها ارائه داده بهره بگیرید.

 

http://venturebeat.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید