کمپانی مایکروسافت لینکدین را به مبلغ 26 میلیارد دلار خریداری می کند

کمپانی مایکروسافت لینکدین را به مبلغ 26 میلیارد دلار خریداری می کند

لینکدین پلتفرمی آنلاین است که کارآفرینان و افراد مستقل و کارمندان را قادر به برقراری ارتباط و صحبت از فرصت های شغلی می نماید، این شبکه در دسامبر سال 2002 شکل گرفت و شاهد رشد نمایی شد که 433 میلیون عضو را برای آن به همراه داشت. علاوه بر این 105 میلیون نفر به طور ماهیانه از این وب سایت بازدید می کنند و بیش از 7 میلیون فهرست شغلی جای خود را در این وب سایت یافته اند. شما قادر به آپلود سوابق و مدارک خود در یک پروفایل کاربری هستید و کارفرمایان نیز می توانند از بین متقاضیان فرد موردنظر خود را که دارای مهارت های خاص است انتخاب نمایند. کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد تا لینکدین را با مبلغ 26.2 میلیارد دلار معادل 196 دلار به ازای هر سهم، خریداری کند. این اقدام به مایکروسافت امکان کنترل سایت آموزشی Lynda.com را نیز می دهد.

blog_19087_1

مدیرعامل مایکروسافت Satya Nadella، با ارسال نامه ای غیر رسمی به کارمندان به شرح وضعیت پرداخت:

"این معامله، کلود حرفه ای و شبکه شغلی پیشرو در جهان را گرد هم می آورد. من مدتی را به تحقیق درباره لینکدین و در عین حال به تفکر درباره چگونگی تغییر شبکه ها با استفاده از سرویس های کلود پرداخته ام. پرواضح است که تیم لینکدین کسب و کار خارق العاده ای را پرورش داده، شبکه ای با بیش از 433 میلیون فرد متخصص و حرفه ای در بین مشاغل گوناگون."

"با همکاری یکدیگر ما می توانیم رشد لینکدین، مایکروسافت آفیس 365 و Dynamics را سرعت ببخشیم، ما به دنبال قدرت بخشیدن به اشخاص و سازمان های این کره خاکی هستیم."

سمت مدیر عامل لینکدین را مدیر عامل کنونی آن یعنی Jeff Weiner بر عهده خواهد گرفت و لزومی برای اطاعت از قوانین و دستورالعمل های مایکروسافت نبوده و خود می تواند کار را مدیریت کند. شاید مبلغ این قرارداد کمی باورنکردنی بنماید، اما با در نظر گرفتن رشد متناوب لینکدین، قطعا می توان این سرمایه گذاری از سوی مایکروسافت را هوشمندانه تلقی کرد.

 

http://www.eteknix.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید