کودک 10 ساله با هک کردن اینستاگرام 10 هزار دلار عاید خود نمود

کودک 10 ساله با هک کردن اینستاگرام 10 هزار دلار عاید خود نمود

پسربچه 10 ساله ای از هلسینکی فنلاند در قبال پیدا کردن یک باگ بسیار جدی در قسمت کامنت های اپلیکیشن محبوب اینستاگرام مبلغ 10 هزار دلار را از سوی کمپانی دریافت نمود. مبنی بر بیانات رسانه های فنلاندی، این پسر که جانی نام دارد، توانسته با وارد کردن یک کد مخرب در فیلد کامنت، کامنت های ارسال شده از سوی دیگران را پاک کند، این کودک اظهار داشته که او اگر بخواهد می تواند این هک را برای اکانت جاستین بیبر نیز به اجرا در آورد.

فیسبوک که صاحب رسمی اپلیکیشن اینستاگرام است اظهار داشته که جانی جوان ترین فردی است که توانسته مبلغی را از برنامه bug bounty که به افراد امکان گزارش باگ و دریافت جایزه در ازای آن را می دهد، دریافت کند.

blog_18181_1

اینستاگرام نیز مشابه بسیاری از شرکت های بزرگ آنلاین به محققین امنیتی در قبال اطلاع رسانی از آسیب پذیری هایی که در محصولات پیدا کرده اند، پول پرداخت می کند تا آنها را تشویق به کشف باگ های امنیتی پیش از مخربین گرداند. جانی در ماه فوریه اینستاگرام را از وجود چنین نقصی آگاه نمود و ماه بعد پاداش خود را دریافت کرد، او بیان داشته که با این پول یک دوچرخه جدید خواهد خرید.

کمپانی از سال 2011 تاکنون مبلغی حدود 4.3 میلیون دلار را به 800 محقق پرداخت نموده، ارسال گزارش از سوی نوجوانان غیرعادی نیست، اما اینکه پسری با سن 10 سال این کار را انجام داده باشد، کمی غیرمعمول به نظر می رسد. جانی به روزنامه فنلاندی Iltalehti گفته که مایل است وقتی بزرگ شود در زمینه امنیت سایبری به فعالیت بپردازند، کاری که با توجه به استعداد و توانایی او چندان هم دور از واقعیت نمی نماید.

 

http://fortune.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید