کیبورد Word Flow مایکروسافت به آی او اس و اندروید راه می یابد

کیبورد Word Flow مایکروسافت به آی او اس و اندروید راه می یابد

برخی از افراد تمایلی به استفاده از کیبوردهای استاندارد در گوشی های خود ندارند، از این رو گزینه های متعددی در دسترس این افراد قرار گرفته و در گوگل پلی استور، اپ استور کمپانی اپل و مایکروسافت استور جای گرفته اند. برخی از کاربران با رضایتمندی از اپلیکیشن پیش فرض بر روی گوشی خود استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر به دنبال ایده ها و امکانات جدید می گردند و اپلیکیشن هایی مانند Swype از Fleksy را ترجیح می دهند. هم اکنون نوبت مایکروسافت رسیده تا پا به این عرصه بگذارد و کیبورد مجازی پیش فرض خود را در دسترس کاربران اندروید و آی او اس قرار دهد، مبنی بر برخی از گزارشات دریافتی Redmond در حال کار جهت معرفی اپلیکیشن کیبورد Word Flow برای محبوب ترین سیستم عامل ها در کل جهان یعنی اندروید و آی او اس است.

blog_16243_1

مبنی بر گزارشات مایکروسافت به کاربران ایمیل ارسال کرده و از آنها درخواست کرده تا نرم افزار را امتحان کنند. دریافت کنندگان ایمیل برای پیوستن به برنامه بتا که امکان امتحان کردن نرم افزار جدید پیش از انتشار نسخه ثابت در پلتفرم موبایل اپل را می دهد دعوت شده اند. در این ایمیل اشاره شده که کیبورد Word Flow دارای امکانات خوبی است که در ویندوز فون مورد تمجید از سوی کاربران قرار گرفته و رکورد گینس برای سریع ترین سیستم ارسال متن را شکسته است.

علاوه بر این مایکروسافت بیان داشته که برنامه هایی جهت گسترش نرم افزار کیبورد خود به سایر پلت فرم ها در سر دارد و این کار از آی او اس آغاز می شود، در حالی که نسخه اندروید نرم افزار هنوز به صورت رسمی به تایید نرسیده است. اما با توجه به سهم این پلتفرم در مارکت به زودی شاهد روی کار آمدن کیبورد برای اندروید نیز خواهیم بود.

آخرین تلاش مایکروسافت نیز حکایت از آن می کند که مایکروسافت مایل است از یک فروشنده نرم افزار به یک کمپانی خدمات نرم افزاری تغییر موضع دهد، به طوری که اقدام به ساخت و انتشار دستیار شخصی مجازی به نام کورتانا نموده و آن را در دسترس کاربران آی او اس و اندروید نیز گذاشته است، علاوه بر این کلاینت ایمیل کمپانی یعنی Outlook نیز در دسترس پلتفرم های موبایل جلودار قرار دارد. اسکایپ که اخیرا توسط مایکروسافت خریداری شد نیز بر روی اندروید و آی او اس در دسترس است البته این موضوع در زمانی که اسکایپ خود دارای یک کمپانی مستقل بود به وقوع پیوست. با ورود 10 اپلیکیشن پیش فرض مایکروسافت به اندروید و آی او اس باید منتظر آینده این پلتفرم ماند و دید که این شرایط چه معنایی برای ویندوز 10 به عنوان یک پلتفرم دارد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید