گابی

معرفی، نقد و بررسی بازی گابینسخه 3.0

4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : تفننی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 10.3 مگابایت
دریافت برنامه/بازی گابی از بازار سازنده : gDesigners

وجود بازی های مختلف بر روی تلفن همراه، میتواند دستیار خوبی برای گذراندن اوقات فراغت ما باشد! از آنجا که سلیقه افراد در رابطه با این موضوع متفاوت است، تنوع بازی ها نیز بسیار زیاد بوده و کاربران میتوانند سبک های مختلف را امتحان کنند. بدین ترتیب جایی برای بی حوصلگی باقی نمیماند! بازی اندرویدی "گابی" که در ادامه آن را معرفی میکنیم، میتواند لحظات سرگرم کننده ای برای شما به ارمغان بیاورد. در این نقد و بررسی همراه ما باشید. گابی

گرافیک و رابط کاربری:

همانطور که در تصاویر مشخص است، گرافیک این بازی به سبک فانتزی بوده و از لحاظ دقت در جزئیات، میتوان امتیاز خوبی برای آن درنظر گرفت. این امتیاز شامل طراحی کاراکترها نیز میشود و در معدود انیمیشن های مشاهده شده نیز استانداردهای لازم مشاهده میگردد. نکته بارز "گابی"، تغییر محیط بازی میباشد بطوریکه یکنواختی را از میان میبرد و در کنار موزیک زیبا و افکت های صوتی جالب، جذابیت کافی را برای کاربران به وجود آورده است.

منوهای این بازی اندرویدی، از لحاظ طراحی با موضوع آن متناسب هستند و اصولی مانند استفاده از فونت مناسب، آیکن های گویا و رنگ بندی هماهنگ در آنها رعایت شده است. همچنین بکارگیری انیمیشن در منوی شروع را باید به عنوان ترفندی برای تزریق اشتیاق به کاربران قلمداد کرد.

اگر از خطاهای دیده شده در رابط کاربری "گابی" (منوها) صرفنظر کنیم، سرعت جابجایی بین بخش های مختلف آن نسبتا خوب بوده و پیچیدگی خاصی دیده نمیشود. با توجه به موارد فوق، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. گابی

گیم پلی:

هرچند باید از دید پازل و معمایی به سبک این بازی اندرویدی نگاه کنیم اما پیاده سازی آن به صورتی انجام گرفته که سرگرم کننده میباشد و درگیرشدن ذهن کاربر با یافتن راه درست برای حل کردن پازل ها، زیاد به چشم نمی آید. درواقع، هر مرحله یک معمای ساده است که با چند بار سعی کردن میتوان از آن عبور کرد. این موضوع باعث شده تفاوت مراحل بازی با یکدیگر محسوس نباشد و گیم پلی "گابی" یکنواخت به نظر برسد.

وجود سیستم امتیازدهی بر اساس زمان و محدودیت در تعداد گابی هایی که میتوانید برای حفظ تعادل ترازو استفاده کنید، کمی به جذابیت بازی کمک کرده و دقت و سرعت عمل شما را به چالش میکشد. البته در سیستم امتیازدهی "گابی" خطاهایی وجود دارد و تولیدکنندگان آن باید نسبت به رفع این خطاها اقدام نمایند. همچنین انتظار میرود در نسخه های بعدی شاهد تعداد مراحل بیشتری باشیم.

در پایان لازم است به فیزیک مناسب و نسبتا دقیق این بازی نیز اشاره کنیم. ویژگی ذکرشده، یکی از عوامل موفقیت بازی های بزرگ بوده است و دقت نظر بیشتر بر روی آن میتواند عاملی برای توجه بیشتر کاربران به یک گیم پلی باشد. نحوه انجام بازی "گابی" را، میتوانید با استفاده از راهنمای آن به خوبی فرابگیرید.

ازنظر AppReview، امتیاز 3 از 5 به این بخش تعلق میگیرد. Goby-4

قیمت:

در حال حاضر "گابی" رایگان است و شما میتوانید نسخه دموی آن را امتحان کنید. هرچند پشت سر گذاشتن همه مراحل به زودی ممکن میشود اما همانطور که اشاره شد میتوان از جنبه سرگرمی نیز به این بازی اندرویدی نگاه کرد و دفعات بیشتری به انجام آن پرداخت. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


گابی