گرامری

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن گرامرینسخه 1.0

امتیاز کاربران
3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : آموزش
 • قیمت : ۱۹۹۹ تومان
 • حجم : 759.3 کیلوبایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر
سازنده : فانتزی

هر یک از زبان های رایج در کشورهای مختلف دنیا، از قواعد دستوری خاصی پیروی میکنند و افرادی که قصد آشنایی با یک زبان خارجی را دارند میبایست علاوه بر کسب مهارت در ترجمه کلمات، گرامر آن را نیز فرابگیرند تا در مکالمه، خواندن و نوشتن دچار مشکل نشوند. در این میان، انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی مورد استفاده قرار میگیرد و به همین دلیل یادگیری آن برای بسیاری از افراد مهم است.

اپلیکیشن "گرامری" به شما کمک میکند تا مشکلات خود را از بابت دستور زبان انگلیسی رفع نمایید. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

گرامری

رابط کاربری:

چنین به نظر میرسد که در طراحی محیط برنامه فوق سعی گردیده تا از شلوغی بیش از حد پرهیز شود و از این رو، شاهد ظاهری ساده و یکنواخت در "گرامری" خواهید بود. البته به طور مختصر از رنگ های زنده نیز استفاده شده و علاوه بر این نقاط قوتی همچون چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، در این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورد هرچند انتظار میرفت دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در طراحی قالب گرافیکی آن صرف گردد.

از آنجا که "گرامری" از بخش های متعدد و تو در تو تشکیل نشده، بنابراین ویژگی هایی همچون جابجایی سریع و استفاده راحت از امکانات را باید به عنوان خصوصیات ذاتی آن قلمداد کنیم. البته ذکر این نکته نیز لازم است که تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق جهت خلق یک رابط کاربری روان، استانداردهای مورد نیاز را تا حد زیادی رعایت کرده اند.

امتیاز AppReview به این بخش، 3 از 5 است.

گرامریکاربرد:

قبل از هر چیز باید با وظیفه این برنامه اندرویدی آشنا شوید. "گرامری" به شما کمک میکند تا خطاهای دستوری یک متن انگلیسی را یافته و شکل صحیح را جایگزین آنها نمایید. تمامی عملیات توسط یک موتور تحلیلگر از پیش ساخته و با اتصال به اینترنت انجام میپذیرد  که در قالب یک برنامه ارائه شده است. نحوه کار نیز بسیار ساده بوده و نیاز به راهنمایی خاصی ندارد.

هنگامی که اپلیکیشن فوق را برای اولین بار اجرا میکنید، یک راهنمای چند صفحه ای به نمایش درمی آید که میتوانید از آن صرفنظر نموده و وارد صفحه اصلی "گرامری" شوید. در اینجا یک ناحیه متنی قرار گرفته که میبایست متن خود را در آن بنویسید و پس از انتخاب گویش مورد نظر (بریتانیایی یا آمریکایی) و با لمس دکمه Check it، خطاهای دستوری احتمالی را مشاهده کنید.

در صفحه مربوط به رفع اشکال متن، لیست موارد اشتباه به همراه دلیل خطا نشان داده میشود. همچنین میتوانید با اشاره بر روی هر مورد، آن را جایگزین عبارت غلط موجود در نوشته کنید. متن نهایی در بالای صفحه قابل مشاهده خواهد بود و امکان کپی کردن آن در حافظه موقت وجود دارد. بدین ترتیب میتوان متن اصلاح شده را در هرجایی اعم از ایمیل، پیامک و غیره استفاده نمود.

هرچند عملکرد "گرامری" به همین جا ختم گردیده و به نظر میرسد که نیاز به امکانات جانبی دیگری نداشته باشد اما باید گفت، انتظار میرود در آینده شاهد توسعه هرچه بیشتر و افزایش کارایی آن باشیم. نمونه کمبودهایی که میتوانیم برای برنامه فوق نام ببریم شامل قابلیت اشتراک گذاری متن، تنظیماتی برای تغییر زبان، سازماندهی بهتر امکانات و منوها و یا حتی قابلیت ترجمه متن میشود.

AppReview ایده پردازی نهایی را به تولیدکنندگان این اپلیکیشن واگذار میکند و در حال حاضر امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

گرامری

قیمت:

در دوبخش قبل به نقاط قوت و ضعف "گرامری" اشاره شده و همانطور که مشخص است نیاز به قابلیت های بیشتری دارد تا به یک نمونه کامل و بدون نقص تبدیل گردد. به همین دلیل بهتر بود که قیمت این اپلیکیشن اندرویدی کمتر باشد و از این رو، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  امیررضا 5
  در مورد رابط کاربری به نظزم بی انصافی کردید. خیلی مدرن و استاندارده. زبون های دیگه بهنش اضافه شه خیلی خوب میشه.

  به این نظر پاسخ دهید
گرامری