گوگل امکان ساخت تصاویر GIF در آی او اس را با اپلیکیشن Motion Stills امکان پذیر کرد

گوگل امکان ساخت تصاویر GIF در آی او اس را با اپلیکیشن Motion Stills امکان پذیر کرد

گوگل که صاحب رسمی سیستم عامل اندروید است، اپلیکیشن های متعددی را برای این پلتفرم ساخته، اما سیستم عامل آی او اس نیز از اپلیکیشن های ساخته شده توسط گوگل بی بهره نمانده است، به طوری که اخیرا گوگل اقدام به ساخت اپلیکیشنی نمود که تنها بر روی سیستم عامل آی او اس به اجرا در می آید و Gboard keyboard نام دارد. گوگل مایل است تا از امکانات Gboard استفاده کرده و آنها را بر روی اکوسیستم اندروید نیز در دسترس گرداند، اما متاسفانه این تمایل آنها هنوز جامه عمل نپوشیده است. اما به نظر می رسد که شرایط برای آی او اس به گونه ای دیگر است، به طوری که گوگل اپلیکیشن جدیدی به نام Motion Stills را در دسترس کاربران این پلتفرم قرار داده و خبری از انتشار آن برای اندروید در دست نمی باشد.

blog_18946_1

اپلیکیشن نام برده به شما امکان ضبط ویدیو با کمک گوشی و تبدیل این ویدیوها به تصویری همراه با بخش های متحرک را می دهد. این اپلیکیشن از امکانات Live Photos آی او اس بهره برده، اما به یقین می توان بیان داشت که امکان ساخت تصاویر GIF متحرک کاربران اندروید را نیز به وجد خوهد آورد، در حالی که گوگل درباره احتمال انتشار نسخه اندروید از این اپلیکیشن سخنی به میان نیاورده، ولی امکان چنین حرکتی از سوی گوگل بسیار محتمل است، مخصوصا با در نظر گرفتن این واقعیت که گوگل مایل است تا مبنی بر بازخوردهای دریافتی از سوی کاربران، این امکان را به Google Photos بیاورد.

همانطور که از تصاویر نمایش داده شده در زیر پیداست، روش کار Motion Stills بر پایه تثبیت ویدیوها و تبدیل آنها به تصاویر GIF با کمک توالی تصویر می باشد. به بیان گوگل برای ساخت این تصاویر، کاربر به ارتباط اینترنتی نیازی نخواهد داشت و تمامی فرآیند بر روی گوشی کاربر انجام خواهد شد، از آنجایی که این انیمیشن ها بسیار کوتاه اند، امکان به اشتراک گذاری آنها توسط پیام ها و شبکه های اجتماعی بسیار ساده است و مشابه تصاویر GIF می باشد که در وب پیدا کرده اید. امید است که گوگل این امکان را به شکلی در اندروید نیز پیاده سازی کند، اما کاربران اندرویدی باید تا آن زمان صبر کنند و  تنها به تحسین عملکرد فوق العاده این تکنولوژی بپردازند.

blog_18946_1

blog_18946_2

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید