انتقال اطلاعات از اندروید به آی او اس

گوگل با کمک Google Drive، انتقال اطلاعات از آی او اس به اندروید را تسهیل بخشید

رقابت در دنیای تکنولوژی و مخصوصا اسمارت فون ها بسیار داغ بوده و کمپانی ها سعی می کنند با ارائه امکانات قدرتمند، مشتریان بیشتری جذب کنند. رقابت بین دو کمپانی اپل و گوگل نیز همواره شهره خاص و عام بوده است و هردو در تلاشند تا قابلیت های منحصر به فردی را در سیستم عامل های خود یعنی آی او اس و اندروید در اختیار کاربران قرار دهند.

برخی از اقدامات اخیر گوگل به صراحت نشان می دهند که کمپانی به طریقی می خواهد کاربران کنونی اپل را نیز از چنگ آنها در بیاورد، به طوری که گوگل صفحه ای از وب سایت خود را آپدیت کرده و دستورالعملی برای انتقال از گوشی های اپل به اندروید را در اختیار کاربران قرار داده است. در این وب سایت یک گوشی آیفون و نیز آیپد به نمایش گذاشته شده، چرا که هر دو دارای مجموعه اپلیکیشن های مشابهی هستند و امکان استفاده از این تکنیک برای انتقال از تبلت اپل به تبلت اندرویدی نیز امکان پذیر است.

انتقال اطلاعات از اندروید به آی او اس

جای تعجب ندارد که گوگل برای این عملیات به تکنولوژی های استفاده شده در اپلیکیشن های گوگل مانند گوگل درایو، Google Contacts ،Google Calendar و Google Photos پایبند باشد. این تغییر در وب سایت، پس از معرفی گوشی های پیکسل به مارکت اعمال شده که دارای یک آداپتور است که کاربران را قادر به متصل کردن گوشی آیفون به گوشی پیکسل به منظور انتقال داده ها به اسمارت فون کمپانی گوگل می نماید.

انتقال اطلاعات از اندروید به آی او اس

بهبود چشمگیری که در فرآیند جابجایی از آی او اس به اندروید اعمال شده این است که گوگل در این روش جدید از اپلیکیشن گوگل درایو به این منظور بهره می گیرد.

انتقال اطلاعات از اندروید به آی او اس

مشتریان قادرند به سادگی با نصب Google Drive بر روی گوشی آیفون خود این کار را به انجام برسانند. پس از نصب اپلیکیشن بر روی گوشی، مشتریان باید وارد اپلیکیشن شده و به بخش Backup مراجعه کرده و بخش هایی را که مایل به ذخیره سازی آن هستند به تایید برسانند و Start Backup را بزنند. این فرآیند کمی طول می کشد و بهتر است گوشی خود را به برق متصل و وای فای را نیز روشن کنید. آنطور که پیداست فعلا راهی برای بکاپ گیری از اطلاعاتی از قبیل پیام ها میسر نیست، لذا برای تکمیل این متد مشتریان باید از آداپتور USB OTG جهت اتصال آیفون به گوشی اندروید جدید استفاده کنند.

انتقال اطلاعات از اندروید به آی او اس

جهت بازیابی داده ها در گوشی اندرویدی جدید، مشتریان باید از طریق همان اکانت گوگل، وارد شوند. زمانی که این کار انجام شد Google Sync تمامی اطلاعات را در اکانت اندروید بازیابی می کند و گوشی اندروید نیز از طریق اپلیکیشن های مربوطه به داده ها دسترسی خواهد داشت.

به نظر شما چنین اقداماتی کاربران آیفون را راغب به تعویض گوشی خود و خرید یک اسمارت فون اندرویدی می کند؟

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید