گوگل با Tap to Translate ترجمه درون هر اپلیکیشنی را امکان پذیر می سازد

گوگل با Tap to Translate ترجمه درون هر اپلیکیشنی را امکان پذیر می سازد

به لطف آپدیت جدید گوگل برای اپلیکیشن Google Translate کاربران پس از این قادرند تا متون موردنظر خود را از داخل اپلیکیشن های شخص ثالثی که باز کرده اند، ترجمه نمایند، بدون آنکه نیازی به باز کردن اپلیکیشن Google Translate باشد. به جای کپی و الصاق متن های خارجی در اپلیکیشن Google Translate، به سادگی بر روی Tap to Translate در هر اپلیکیشنی که در حال استفاده از آن هستید کلیک کنید. برای مثال چنانچه در اپلیکیشن محبوب واتس اپ در حال مبادله پیام با فردی هستید که به یک زبان خارجی مانند آلمانی صحبت می کند، می توانید آیکون Translateدر داخل تنظیمات واتس اپ را زده و متن موردنظر را به راحتی ترجمه نمایید. حتی قادر به ترجمه حرف های خود و پاسخ گویی به آنها به زبان آلمانی نیز می باشید، تصویر زیر نحوه انجام این فرآیند را به خوبی به تصویر کشیده است.

blog_18387_1

این قابلیت برای تمامی 103 زبانی که توسط گوگل پشتیبانی می شود، کار می کند و خبر خوشحال کننده این که نیازی به روشن بودن ارتباط دیتا برای استفاده از این امکان احساس نمی شود، بدین معنا که اگر یک زبان خاص را به طور مکرر مورد استفاده قرار می دهید، می توانید پکیج زبانی مربوط به آن را دانلود کرده و به صورت آفلاین از امکان ترجمه بهره مند شوید. در گذشته این پکیج ها حجم زیادی داشتند، اما به لطف فعالیت های صورت گرفته، گوگل توانسته است تا حجم آنها را به میزان 90 درصد کاهش دهد و این بهبود بدین معناست که دیگر حجم ذخیره سازی زیادی را برای استفاده از این امکان به هدر نخواهید داد. علاوه بر این، امکان صوتی نیز برای تمامی ترجمه های صورت گرفته در دسترس می باشد، عملکردی مشابه اپلیکیشن رسمی Translate.

آپدیت دیگر مربوط به اپلیکیشن، پشتیبانی از زبان چینی در Word Lens است که از هر دو نسخه زبان چینی ساده و سنتی پشتیبانی به عمل می آورد. Word Lens اپلیکیشنی است که به کاربر امکان ترجمه نشانه ها و کلمات از یک زبان به انگلیسی و بالعکس را می دهد، اما هنوز تمامی زبان ها در حوزه پشتیبانی آن قرار نگرفته اند و برای استفاده از آن لازم است تا کلمه مورد نظر را توسط اپلیکیشن اسکن نمایید، نتیجه ترجمه شده با همان رنگ و فرمت برای شما به نمایش در خواهد آمد. به بیان گوگل نسخه چینی از Word Lens از منوها، نشانه ها، پکیج ها و سایر متون چاپی پشتیبانی به عمل می آورد.

در ویدیوی زیر نحوه عملکرد این امکان جدید را مشاهده می کنید، چنانچه این آپدیت توجه شما را جلب کرده باید منتظر انتشار آن از سوی گوگل بمانید، که به احتمال قوی تا چند روز آینده به وقوع خواهد پیوست.

http://www.droid-life.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید