گوگل به توسعه دهندگان توصیه می کند که اندروید استودیوی خود را به نسخه 2.1.1 ارتقا دهند

گوگل به توسعه دهندگان توصیه می کند که اندروید استودیوی خود را به نسخه 2.1.1 ارتقا دهند

پس از رونمایی نسخه 2.1.1 از اندروید استودیو که در اوایل ماه می در دسترس قرار گرفت، گوگل تماس با توسعه دهندگانی که در گوگل پلی ثبت نام کرده اند را آغاز نموده و به آنها توصیه می کند که نسخه کنونی اندروید استودیوی خود را ارتقا دهند تا از آخرین پچ امنیتی برخوردار شده و مشکل امنیتی که در نسخه های قبلی اندروید استودیو وجود دارد را رفع نمایند.

blog_18480_1

گوگل بیان کرده آسیب پذیری مورد بحث تنها به محیط توسعه ارتباط پیدا می کند و هیچ گونه تاثیر منفی بر روی اپلیکیشن هایی که توسط اندروید استودیو ساخته شده اند نمی گذارد، به بیان گوگل:

مایلیم شما را به عنوان یک توسعه دهنده در گوگل پلی از یک آپدیت امنیتی مهم در اندروید استودیو مطلع گردانیم. در 11 ام ماه می نسخه 2.1.1 از اندروید استودیو را منتشر کردیم، این آپدیت یک آسیب پذیری امنیتی را تحت الشعاع قرار داده که به پلتفرم IntelliJ مرتبط بوده و تمامی نسخه های قبلی اندروید استودیو را آسیب پذیر گردانیده است. این آسیب پذیری تنها به خود IDE مربوط است و هیچ گونه تاثیری بر روی اپلیکیشن ها نمی گذارد.

چنانچه شما نیز یکی از توسعه دهندگانی هستید که اندروید استودیو را مورد استفاده قرار می دهد و هنوز اقدام به آپدیت IDE خود ننموده اید، زمان را از دست ندهید و همین الان این آپدیت مهم را به انجام برسانید. برای آپدیت دستی در OS X به منوی اندروید استودیو رفته و Check for Updates را بزنید، در صورتی که با ویندوز کار می کنید این گزینه در زیر منوی Help قرار گرفته است. آخرین نسخه از اندروید استودیو در یک لینک دانلود مستقیم توسط گوگل نیز ارائه می شود و در صورت تمایل می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

 

http://www.androidcentral.com برگرفته از

 

اینها را هم بخوانید