گوگل به معرفی مدل API جدیدی برای Play Games پرداخت

گوگل به معرفی مدل API جدیدی برای Play Games پرداخت

با استفاده از گوگل پلی گیمز قادر به دانلود و نصب هرگونه بازی بر روی گوشی خود می باشید، اما جهت استفاده لازم است بازی کنندگان با کمک حساب های کاربری گوگل پلاس خود وارد شده و سرویس را مورد استفاده قرار دهند. وارد شدن شدن به سیستم محدودیتی است که کاربران در استفاده از پلی گیمز با آن روبه رو هستند، از این رو امسال گوگل به تغییر این شرایط پرداخته و اقدام به معرفی یک مدل Games API جدید برای 2016 نموده است که از دردسرهای وارد شدن به سیستم و نیز تعداد درخواست های صدور مجوز که به گمان گوگل غیرضروری اند می کاهد.

blog_16432_1

یکی از چشم گیرترین تغییرات در این مدل جدید API برای Play Games عدم نیاز به وارد شدن به حساب کاربری در زمان باز کردن بازی است، اما یک بار وارد شدن به حساب کاربری ضروری خواهد بود. بدین ترتیب کاربران زمان کمتری را صرف ورود به سرویس های Google Play Games می کنند و بیشتر زمان خود را به انجام بازی مورد علاقه خود اختصاص می دهند. از این به بعد گوگل پلاس دیگر بخشی از فرآیند حساب کاربری Google Play Games نخواهد بود و کاربران پلی گیمز نیازی به ارتقای حساب کاربری خود به گوگل پلاس نخواهند داشت و به راحتی می توانند سرویس های پلی گیمز را مورد استفاده قرار دهند.

پس از یک بار ورود به گیمز تمامی مراحل پس از آن به صورت خودکار و توسط سرویس های پلی گیمز صورت می گیرد. گوگل بیان کرده که کاربران قادر به غیرفعال سازی ورود خودکار نیز می باشند و در صورت تمایل می توانند به صورت دستی وارد سیستم شوند. برای این منظور لازم است تا به بخش تنظیمات رفته و با پیدا کردن گزینه auto-sign-in آن را غیرفعال کنند. کاربران کنونی پلی گیمز همچنان پلیر آی دی گوگل پلاس خود را مشاهده خواهند کرد، در حالی که کاربران جدید پلیر آی دی جدیدی را دریافت خواهند نمود که با آنچه در حال حاضر استفاده می شود تفاوت دارد. انتظار می رود که این تغییرات فرآیند ورود به سیستم را تسهیل بخشیده و کاربران را از درخواست مجوزهای غیرضروری رها کند، اما گوگل اظهار داشته که وجود مشکلات بالقوه ای برای توسعه دهندگان نیز محتمل است و لیستی از راه حل ها برای مشکلات را نیز در اختیار قرار داده است.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید