گوگل به معرفی پلتفرم جدیدی به نام Project Bloks پرداخت که کدنویسی را در حین بازی به کودکان می آموزد

گوگل به معرفی پلتفرم جدیدی به نام Project Bloks پرداخت که کدنویسی را در حین بازی به کودکان می آموزد

کمپانی گوگل همواره به دنبال ایده های جدید و جالب است و اقشار مختلف را در پروژه های خود مورد توجه قرار می دهد و در تلاش اخیر کمپانی کودکان هدف قرار داده شدند، به طوری که گوگل به معرفی پلتفرمی جدید به نام Project Bloks پرداخته، هدف از آن خلق تجربه فیزیکی کدنویسی برای کودکان است، با استفاده از این پلتفرم کودکان قادر خواهند بود در حین بازی با نحوه تفکر درباره حل مشکلات محاسباتی و کامپیوتری آموزش ببینند.

علاوه بر این، Project Bloks با هدف کمک در راستای کاهش عوامل محدودکننده برای محققان، توسعه دهندگان و طراحان که به دنبال ساخت چنین تجربه ای هستند نیز راه اندازی شده است، به بیان گوگل:

طراحی کیت هایی برای برنامه نویسی ملموس کار چالش برانگیزی است و به منابع و زمان زیادی برای طراحی نرم افزار و سخت افزار احتیاج دارد. هدف ما از میان بردن این عوامل محدودکننده است، Project Bloks با ایجاد یک پلتفرم باز به طراحان، توسعه دهندگان و محققان یاری می رساند تا بر روی نوآوری، تجربه و خلق راه های جدید برای کمک به کودکان در راستای تقویت تفکر محاسباتی متمرکز شوند. مبنی بر چشم انداز ما، پلتفرم Project Bloks به آن چیزی برای برنامه نویسی ملموس تبدیل می شود که Blockly برای برنامه نویسی on-screen است.

سیستم مذکور از سه جز به نام های Base Board ،Brain Boards و Pucks تشکیل شده است. Pucks قسمتی از سیستم است که با دستورالعمل های گوناگون قابل برنامه نویسی بوده و می تواند شامل سوئیچ ها، دیال ها و دکمه هایی باشد، Pucks به Base Boards که قادر به اتصال به یکدیگر با هر ترتیب و جهتی هستند، متصل می شود و اما Base Boards به Brain Board که مسئول دریافت و پردازش دستورالعمل ها پیش از ارسال به دستگاه متصل است، وصل می شود.

در حال حاضر گوگل بیان می کند که در حال انجام مرحله ثبت نام برای افرادی است که علاقه مند به مشارکت در مطالعه تحقیقاتی Project Bloks هستند که در اواخر سال جاری به وقوع می پیوندد. چنانچه مایل به کسب آگاهی بیشتر درباره Project Bloks هستید می توانید نگاهی به این لینک بیندازید.

 

http://www.androidcentral.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید