گوگل در اقدامی خلاقانه دیتا سنترها را به آثار هنری تبدیل می کند

گوگل در اقدامی خلاقانه دیتا سنترها را به آثار هنری تبدیل می کند

دیتا سنترها اهمیت بسیاری زیادی برای کمپانی های آنلاینی مانند گوگل داشته و حجم انبوهی از داده ها را ذخیره می کنند، اما نمای ساختمانی آنها کمی خسته کننده و فاقد جذابیت می باشد. گوگل که همیشه به دنبال نوآوری و خلق ایده های جدید است گروهی از هنرمندان را استخدام کرده تا دیوارهای بیرونی این ساختمان ها را نقاشی کنند و به آنها روح تازه ای ببخشند.

Joe Kava نایب رئیس دیتا سنترهای گوگل بیان داشته که دیتا سنترهای کمپانی در حال دریافت تعداد عظیمی از درخواست ها برای جستجو در وب، به اشتراک گذاری عکس و غیره می باشند، اما افراد اندکی از نحوه مدیریت جریان های داده ای در این دیتا سنترها آگاهی دارند.

به بیان Kava "این دیتا سنترهای جذابیتی از لحاظ بصری نداشته و اغلب مردم توجه به ساختار و افرادی که در این دیتا سنترها مشغول به کار هستند نمی کنند، در حالی که این دیتا سنترها زندگی مدرن را برای ما تسهیل بخشیده اند، با توجه به این شرایط ما اقدام به راه اندازی پروژه جدیدی به نام Data Center Mural Project نموده ایم که در حقیقت یک مشارکت با هنرمندان است که جادوی درونی دیتا سنترها را به بیرون آنها نیز آورده و آنها را جذاب تر و زیباتر می گرداند."

blog_18454_1

به بیان Kava این تغییرات بر نمای بیرونی دو دیتا سنتر اعمال شده است. Jenny Odell کار طراحی نقاشی دیواری دیتا سنتر گوگل در Mayes County اوکلاهما را به انجام رسانده، این هنرمند 4 کلاژ دایره ای شکل را با استفاده از تصاویری که از گوگل مپ جمع آوری کرده طراحی نموده است، هریک از دایره ها دارای تم های متفاوتی مانند استخرهای شنا، دریاچه نمک، مزارع دایره ای و تصفیه خانه ها فاضلاب هستند.

یکی دیگر از این نقاشی های دیواری در St. Ghislain بلژیک کشیده شده و طراحی آن توسط Oli-B انجام شده است. نقاشی های دیواری این دیتا سنتر شامل اشیا، حیوانات و مردم از داخل دیتا سنتر و شهرهای اطراف می باشند.

به بیان گوگل "طرح اولیه توسط Oli-B داده شده اما برای تبدیل این طرح به یک نقاشی دیواری زنده و باطراوت به همکاری یک تیم نیاز است".

هنر نقاشی های دیواری به زودی به دو دیتا سنتر در دوبلین، ایرلند و آیووا نیز راه پیدا خواهد کرد. مبنی بر وب سایت رسمی این پروژه کار طراحی دیتا سنتر در دوبلین توسط Fuchsia Macaree انجام خواهد پذیرفت و Gary Kelley مسئول نقاشی های دیواری در Council Bluffs خواهد بود.

کمپانی برنامه های مشابهی را برای 11 دیتا سنتر دیگر در سراسر جهان در سر دارد، تنها باید منتظر بود و ایده های ذهنی این هنرمندان برای نمای بیرونی دیتا سنترهای گوگل را مشاهده کرد. در ویدیویی زیر یک نمایش کلی از پروژه نقاشی های دیواری دیتا سنترهای گوگل را مشاهده می کنید.

 

http://www.techtimes.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید