گوگل در حال تست لینک های سیاه رنگ در نتایج جستجو می باشد

گوگل در حال تست لینک های سیاه رنگ در نتایج جستجو می باشد

نتایج نمایش داده شده در جستجوی گوگل در طول این سال ها دستخوش تغییرات متعددی شده، با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، گوگل نیز این بخش را تغییر داده و ارتقا بخشیده است. آخرین اخبار دریافتی حکایت از آن دارند که گوگل در حال تست قابلیت جدیدی در قسمت جستجوی خود می باشد که مربوط به تغییر رنگ لینک هایی است که در نتایج جستجو به نمایش گذاشته می شوند، به طوری که گوگل رنگ این لینک ها را از آبی به سیاه تغییر داده است. در حال حاضر تمامی کاربران قادر به مشاهده لینک های سیاه رنگ نمی باشند، چرا که گوگل این تغییر را برای تمامی کاربران اعمال نکرده است. تست ایده های تازه و خلاقانه و مشاهده تاثیرگذاری آنها بر روی تجربه کاربری اقدام بسیار خوبی است، اما به نظر می رسد که آن دسته از کاربرانی که لینک های سیاه رنگ را در نتایج جستجوی گوگل مشاهده کرده اند، واکنش چندان خوبی را از خود به نمایش نگذاشته و تعدادی از آنها در توییتر نارضایتی خود از این تغییر را ابراز کرده اند.

blog_18334_1

مبنی بر جزئیات و تصویر دریافتی، تنها چیزی که تغییر کرده لینک اصلی می باشد که در آن به جای رنگ آبی از رنگ سیاه استفاده شده و متن زیر لینک و آدرس وب هیچگونه تغییری نسبت به گذشته پیدا نکرده اند. در حال حاضر هیچگونه توضیحی برای چنین تغییر نسبتا جزئی از سوی گوگل دریافت نشده، اما باید توجه داشت که گوگل برای هر اقدامی یک دلیل قانع کننده دارد و برای اعمال تغییرات بسیار کوچک و حتی گزینش رنگ یک محصول، تفکرات و بررسی های متعددی را صورت می دهد. با استناد به گزارشات، گوگل مبلغ 200 میلیون دلار را از تستی که در گذشته انجام داد بدست آورد تا به طراحان کمک کند تا رنگ آبی برای استفاده در لینک های تبلیغاتی را برگزینند.

blog_18334_2

توجه به جزئیات یکی از ویژگی های مهم است و گوگل این مورد را در بسیاری از فعالیت های خود به کار می گیرد، با این اوصاف قطعا دلیل قانع کننده ای برای تغییر رنگ لینک های نمایش داده شده در نتایج جستجو وجود دارد. راجع به سودمندی و مفید بودن این حرکت هنوز نمی توان اظهار نظر نمود و دیدگاه های کاربرانی هم که این تغییر را مشاهده کرده اند، حکایت از آن دارد که انتشار عمومی این ویژگی در آینده ای نزدیک به وقوع نخواهد پیوست.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید