گوگل در حال کار بر روی سیستم عامل جدیدی به نام Fuschia می باشد

گوگل در حال کار بر روی سیستم عامل جدیدی به نام Fuschia می باشد

کمپانی مایکروسافت از نظر ارائه سیستم عامل های یکپارچه یعنی ویندوز 10 و نسخه موبایل ویندوز 10 جلودار است، اما آنطور که پیداست کمپانی گوگل نیز قصد دارد تا رویکرد مشابهی را در پیش بگیرد، شایعات حاکی از آنند که گوگل با ساخت سیستم عامل جدید خود که Fuschia نام دارد می خواهد یک سیستم عامل یکپارچه را وارد میدان نماید.

شایعات گذشته حاکی از آن بودند که گوگل به دنبال ادغام کروم او اس و اندروید با یکدیگر است، کروم او اس با اپلیکیشن های اندروید سازگاری دارد، از این رو ادغام این دو پلتفرم چندان دشوار نیست، اما تنها در حد حدس و گمان می باشد. گوگل سیستم عامل جدید خود را به صورت صورتی + بنفش == Fuchsia ( یک سیستم عامل جدید) توصیف کرده است.blog_21463_1

اما این توصیف چه معنایی دارد؟ آیا صورتی/بنفش به معنای اندروید و سیستم عامل کروم می باشد؟ تنها گذشت زمان پاسخ این پرسش را مشخص می کند، اما اشاره شده که Fuchsia با دو کرنل جدید و کاملا متفاوت پا به میدان گذاشته و به دستگاهی که در حال اجرا بر روی آن است وابسته خواهد بود، این کرنل های LK و Magenta نام دارند.

"LK کرنلی است که برای سیستم های کوچک مورد استفاده در اپلیکیشن های تعبیه شده یا همان embedded طراحی شده است، از سوی دیگر Magenta گوشی ها و کامپیوترهای شخصی مدرنی را هدف قرار داده که از پردازشگرهای سریع، مقدار بیشتری رم و تجهیزات جانبی برخوردارند." این شرایط به معنای ادغام اندروید و سیستم عامل کروم نیست، اما هنوز نمی توان درباره معنای آن اظهار نظر قطعی کرد.

گوگل قصد دارد تا به زودی نسخه 7.0 از سیستم عامل اندروید خود را روانه بازار کند، اما شرایط برای Fuschia به گونه ای دیگر رقم خورده و این سیستم عامل هنوز برای راه اندازی آمادگی لازم را ندارد.

 

http://www.ubergizmo.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید