گوگل در حال کار بر روی یک اپلیکیشن پیام رسان هوشمند است

گوگل در حال کار بر روی یک اپلیکیشن پیام رسان هوشمند است

مبنی بر گزارشات دریافتی از مجله وال استریت، گوگل در حال ساخت و توسعه یک اپلیکیشن پیام رسان جدید است که کاربران را قادر به چت با دوستان و ارسال پیام به گوگل بوت جهت پاسخ گویی به سوالات می گرداند.

این گزارش حاکی از آن است که اپلیکیشن پیام رسان جدید گوگل، چت بوت ها را یکپارچه سازی می کند و به کاربران امکان مطرح کردن سوالات خود از اپلیکیشن و دریافت پاسخ از وب را می دهد. کاربران قادر به پرسیدن سوالاتی در ارتباط با اخبار، تصاویر و حتی آب و هوا هستند و چت بوت نیز مطابق با سوال مطرح شده پاسخی را به نمایش می گذارد. علاوه بر این در گزارش ادعا شده که احتمالا گوگل سایر توسعه دهندگان را نیز قادر به ساخت چت بوت قابل ادغام با سرویس کند.

این پروژه توسط Nick Fox، نایب رئیس بخش محصولات ارتباطی گوگل رهبری و مدیریت می شود. در ماه اکتبر Fox تلاشی برای خریداری 200 Labs Inc که یک کمپانی استارتاپی متخصص در زمینه چت بوت ها است نمود، اما متاسفانه کمپانی این پیشنهاد را رد کرد.

زمان لانچ این سرویس جدید هنوز نامعلوم است، اما گزارشات حاکی از آنند که گوگل حداقل یک سال بر روی این پروژه فعالیت کرده است. به نظر می آید که با این سرویس گوگل سعی در رقابت با اپلیکیشن M فیسبوک داشته باشد، یک دستیار دیجیتال مبنی بر هوش مصنوعی که فیسبوک در حال تست بر روی اپلیکیشن پیام رسان خود است.

 

http://www.androidtipsz.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید