گوگل سالیانه بیش از 2 تریلیون جستجو را به انجام می رساند

گوگل سالیانه بیش از 2 تریلیون جستجو را به انجام می رساند

گوگل بزرگ ترین موتور جستجو در سرتاسر دنیا می باشد که یاهو، مایکروسافت بینگ و DuckDuckGo را پشت سر گذاشته و در صدر قرار گرفته است. این سوال ذهن جهانیان را به خود مشغول کرده که عملیات جستجوی کمپانی گوگل چه حجمی داشته و چه میزان جستجو توسط این موتور جستجوی عظیم صورت می پذیرد؟ پس از سال ها سکوت درباره حجم ترافیک آنلاینی که از درخواست های جستجو تولید شده و حجم داده هایی که مبادله می شود، بالاخره غول جستجو این موضوع را فاش کرد که آنها به صورت سالیانه تریلیون ها جستجو را به انجام می رسانند. کمپانی آمار دقیقی را منتشر نکرده، اما این موضوع را به تایید رسانده که این حجم جستجوها مرز 2 تریلیون را رد کرده است، این رقم شامل درخواست های جستجو بر روی تمامی دامین های مختص به کشورها می باشد، اما جستجوهای Google Powered بر روی وب سایت هایی مانند یاهو را شامل نمی شود.

blog_18767_1

گوگل در طول سال های متمادی توانسته از رقبای خود سبقت گرفته و در جایگاه های برتر ظاهر شود، از این رو همواره آمار و ارقام تاثیرگذاری را به نمایش گذاشته و حجم انبوهی از مارکت را نیز به خود اختصاص داده است. گوگل در اواخر دهه 90 بیش از یک میلیارد جستجو را به انجام می رساند، اما با گذشت زمان همه چیز تغییر یافت. این رقم در سال 2000 به 14 میلیارد در سال افزایش یافت و این روال هم چنان ادامه داشته است. مبنی بر بیانات Google Zeitgeist، گوگل بین بازه زمانی سال های 2001 تا 2003 بیش از 55 میلیارد جستجو را به طور سالیانه مدیریت کرده و این آمار به 73 میلیارد در سال 2004 رسیده است، دقیقا همان سالی که کمپانی با IPO خود وارد میدان شد.

سکوت گوگل درباره آمار و ارقام واقعی بعد از IPO بدین معناست که هیچ گونه داده قابل اعتمادی برای سال های آینده وجود ندارد. با این وجود آمار در سال 2009 یک جهش عظیم را به ثبت رساند، به طوری که گوگل ادعا کرد که روزانه 1 میلیارد جستجو را انجام می دهد که نشان می دهد کمپانی 365 میلیارد جستجو را به صورت سالیانه به انجام می رسانده است. پس از سال ها سکوت مجدد درباره تعداد درخواست های جستجویی که گوگل از سوی کاربران خود دریافت می کند، گوگل در سال 2012 اعلام کرد که حجم جستجوهای ماهیانه آن چیزی بیشتر از 100 میلیون می باشد که حاکی از 1.2 میلیارد جستجوی سالیانه است. هم اکنون کمپانی گوگل به طور رسمی اعلام کرده که آنها در حال اجرای تریلیون ها جستجو به طور سالیانه هستند، البته رقم 2 تریلیون مقدار حداقل آن است و رقم واقعی به احتمال زیاد بیشتر از این مقدار می باشد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید