گوگل شروع به ساخت لنز هوشمند برای بیماران دیابتی نمود

گوگل شروع به ساخت لنز هوشمند برای بیماران دیابتی نمود

شرکت گوگل با همکاری Novartis، این شرکت نامدار در عرصه داروسازی، شروع به ساخت نوعی لنز هوشمند برای کمک به بیماران دیابتی نمود. با پیشرفت تکنولوژی به سمت روش های جدید برای درمان بیماری ها، انجام مشاوره، کنترل و عمل های جراحی از راه دور، درمان های روباتیک و تشخیص دیجیتال پیشرفته، گوگل نیز تصمیم گرفت تا گامی در عرصه بهداشت و درمان بردارد. تکنولوژی سه بعدی گوگل به همراه قابلیت ثبت دیجیتال اطلاعاتی راجع به سلامتی، زمینه گسترش در بازار محصولات مرتبط با سلامتی را مهیا کرده است. در ماه اخیر گوگل به انتشار یک پلت فرم جدید برای کنترل ورزش و خواب در کنار سایر عوامل سلامتی پرداخت، در حالی که اپل و سامسونگ نیز چنین سیستم هایی را در این حوزه پیشنهاد داده بودند. 116-fam_1aهم اکنون، شرکت های گوگل و Alcon که در حوزه ساخت و توسعه لوازم مربوط به چشم مشغول است، اعلام کردند یک لنز هوشمند خواهند ساخت که شامل یک میکروچیپ تقریبا نامرئی و یک مدار الکترونیکی به ضخامت تار مو می باشد. این لنز قادر به اندازه گیری میزان قند خون بیماران دیابتی از اشک موجود بر روی مردمک چشم آنها می باشد و دیگر برای تعیین میزان گلوکز نیازی به گرفتن خون از فرد نیست. این سیستم اطلاعات کسب شده را به گوشی فرد ارسال می کند و او را از آخرین تغییرات باخبر می نماید. Sergey Brin اعلام کرد که شرکت گوگل تمامی تلاش خود را برای بهبود کیفیت زندگی مردم به کار می گیرد و از تکنولوژی کوچک سازی در الکترونیک برای تحقق این هدف بهره می گیرد. google_smart_contact_lens_052615-630x457به گفته Joe Jimenez از شرکت Novartis، این تکنولوژی می تواند برای مدیریت بهتر بیماری های انسانی کاربرد داشته باشد، به گفته او بیماری ها در آینده با استفاده از طیف وسیعی از دستگاه ها تحت کنترل قرار خواهند گرفت، همچنین افزود که در حال حاضر دانشگاه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی فراوانی در این عرصه در حال فعالیت هستند. زمانبندی رسمی برای توسعه و تجاری شدن این محصول در دست نیست، اما بنا بر مصاحبه های انجام شده در Reuters و WSJ، شرکت امیدوار است بتواند به این پروژه تا 5 سال دیگر جامه عمل بپوشاند، به بیان آنها این محصول یک جریان درآمدی انبوه را خلق خواهد کرد. به ادعای Jimenez، پیش زمینه گوگل از تکنولوژی و دانش Novartis در عرصه داروسازی برای ارتقای این نیازهای پزشکی به کار می آیند.

این شرکت داروسازی در حال انجام تحقیقاتی در زمینه های دیگر نیز می باشد، آنها قصد دارند قابلیت بینایی را به افرادی که با مشکل دوربینی چشم دست و پنجه نرم می کنند، بازگردانند. با کمک تکنولوژی در دست ساخت، چشم این افراد قادر به تمرکز خودکار بر روی آنچه بدان نگاه می کنند خواهد شد، چیزی مشابه فناوری موجود در لنزهای دوربین. به لطف این فناوری، افراد دیگر نیازی به استفاده از عینک برای مطالعه و یا مشاهده اشیای اطراف خود نخواهند داشت.

تیم مشارکت کننده گوگل در این پروژه [Google[x نام دارد و به دنبال راه حل های جدید برای رفع مشکلات عمومی می باشد و بر سلامتی تمرکز ویژه ای دارد. یکی از امکانات [Google[x در Mountain View در حال فعالیت است و یکی از گسترده ترین پروژه های آن اتومبیل هایی هستند که به صورت خودکار رانندگی می کنند. تشخیص گفتار، دسترسی به اینترنت در مناطق روستایی با استفاده از balloon power، استفاده از انرژی بادی و تکنولوژی جدیدی برای IoT که در آن تمامی وسایل منزل با استفاده از اینترنت ارتباط برقرار می کنند و به صورت خودکار به انجام عملیاتی می پردازند، از جمله پروژه های آنها می باشند.   منابع: http://www.forbes.com http://www.talkandroid.com https://www.youtube.com

اینها را هم بخوانید