گوگل پلاس 5 ساله شد

گوگل پلاس 5 ساله شد

پنج سال پیش گوگل با جمله "برقراری ارتباط با سایرین یکی از نیازهای اولیه بشر می باشد، ما هر روزه با یک لبخند، خنده، زمزمه و یا فریاد شادی با دیگران ارتباط برقرار می کنیم"، خبر ورود خود به عرصه شبکه های اجتماعی را به جهانیان داد. نیازی به ثبت نام مجدد طرفداران گوگل برای استفاده از این سرویس جدید نبود، اما بسیاری از افراد تمایلی به حضور در یک شبکه اجتماعی دیگر که به طور مستمر نوتفیکیشن هایی را به نمایش می گذارد، نداشتند. شاید شما نیز واکنش شدید برخی از کاربران نسبت به این شبکه اجتماعی، زمانی که می خواست به سرویس های دیگر راه بگشاید را به خاطر داشته باشید، اما بالاخره گوگل پلاس بخشی از تجربه گوگل را به خود اختصاص داد و امروزه علی رغم بسیاری از انتقادات، بسیاری از مردم گوگل پلاس را پذیرفته اند و همین امر 300 میلیون کاربر فعال را برای این شبکه اجتماعی به دنبال داشته است.

blog_19458_1

به یقین بقای گوگل پلاس مدیون تاکتیک های مورد استفاده است، اما برخی از امکانات خلاقانه نیز در این راه بی تاثیر نبوده اند، چرا که گروهی از این قابلیت ها هنوز هم در شبکه های اجتماعی رقبا جای نیافته و همین امر موجب تمایز و برتری گوگل پلاس شده است. برای نمونه یکپارچه سازی سرویس گوگل به شما امکان به اشتراک گذاری ویدیویی از یوتیوب که دوست داشته اید را می دهد، و یکپارچه سازی گوگل پلاس نیز به کاربران امکان برقراری ارتباط با یکدیگر با استفاده از جیمیل، یوتیوب و غیره را به صورت سریع و آسان فراهم می سازد. فرمت نمایش فید اخبار گوگل پلاس از جهاتی با سایر سرویس ها فرق دارد و همین تفاوت موجب تمایز گوگل پلاس نسبت به سایر سرویس ها شده است. گوگل پلاس با نیم دهه حضور امتحان خود را پس داده، در حالی که سایر سرویس های گوگل و یا شبکه های اجتماعی روند ثابتی را به نمایش نگذاشته و با پیروزی و شکست مواجه شده اند.

کاربران دیدگاه های گوناگونی نسبت به گوگل پلاس دارند، اما این واقعیت که گوگل پلاس لحظات و تجربیات منحصر به فردی را برای کاربران خود خلق کرده، غیر قابل انکار می باشد. بسیاری از افراد از طریق این شبکه اجتماعی با دوستان آنلاین خود ملاقات کرده و سایرین از طریق یوتیوب با هنرمندان و نوازندگان ارتباط برقرار کرده و از پشتیبانی آنها بهره مند شده اند. این در حالی است که سایر کاربران این شبکه اجتماعی Collections را مورد استفاده قرار داده و موضوع موردعلاقه خود را در بستر فراهم شده توسط گوگل پلاس یافته اند و در این راستا توابع جستجوی پیشرفته گوگل نیز بی تاثیر نبوده و همین ویژگی موجب تمایز آن از فیسبوک شده است. تعداد کاربران این شبکه اجتماعی چندان زیاد نیست و تنها در صورت اعمال تغییرات بنیادی ممکن است افزایش یابد، اما با این وجود حضور در این عرصه رقابتی به مدت پنج سال ارزشمند است. تولدت مبارک گوگل پلاس!

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید