گوگل پلی استور

گوگل پلی استور اپلیکیشن هایی را که به طور غیرقانونی در رتبه های بالا قرار دارند، از رده خارج می کند

توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی تلاش می کنند تا محصول آنها در بهترین رتبه ها قرار گرفته و دیده شود، بدین ترتیب آمار نصب اپلیکیشن بالا می رود و به موازات آن درآمد حاصل از اپلیکیشن نیز افزایش می یابد. رقابت بسیار شدیدی در مارکت اپلیکیشن های موبایل حاکم بوده و همین شرایط نیز توسعه دهندگان را وسوسه می کند تا به هر طریقی اپلیکیشن های خود را در صدر قرار دهند. داشتن رتبه برتر تضمین کننده کیفیت اپلیکیشن نمی باشد و اپلیکیشن های بیشماری در گوگل پلی استور وجود دارند که با وجود ساخت بسیار ضعیف، رتبه های بالایی را از آن خود کرده اند. کمپانی گوگل برای مشتریان خود اهمیت بسیار زیادی قائل است و سعی دارد به هر نحوی رضایت آنها را جلب کند، به همین منظور نیز اپلیکیشن هایی را که سعی می کنند با تقلب، مشتریان را ترغیب به دانلود کنند از پلی استور حذف خواهد نمود.

در یک مطلب وبلاگ گوگل اظهار داشته که کمپانی در تلاش است تا کیفیت بسیار بالایی را در زمینه کشف محتوای اپلیکیشن در پلی استور حفظ کند، آنها بیان داشتند که برخی از توسعه دهندگان سعی کرده اند پلی استور را بازی دهند. به عنوان نمونه هایی از این قبیل تلاش ها می توان به تولید حجم انبوهی نصب با بکارگیری از ابزارهای جعلی و یا ارسال پنج ستاره برای اپلیکیشن که در حقیقت تقلبی است یا در ازای این کار به افراد مربوطه پول پرداخت شده، اشاره کرد. کمپانی بیان داشته که این اقدامات برخلاف سیاست های توسعه دهندگان می باشد و نه تنها موجب می شوند مشتریان اپلیکیشن های جعلی را دانلود کنند، بلکه توسعه دهندگانی که اپلیکیشن قانونی و باکیفیتی ساخته اند، حاصل تلاش های خود را نمی بینند و اپلیکیشن های آنها در رتبه هایی که لیاقتش را دارند قرار نمی گیرد.گوگل پلی استور

به گفته گوگل آنها هم اکنون در حال انتشار قابلیت های بک اند در پلی استور می باشند که جهت یافتن اپلیکیشن هایی که از طریق ابزارهای نادرست تبلیغ شده اند طراحی شده است. به بیان آنها:

در صورتی که نصب اپلیکیشن با هدف دستکاری جایگاه آن در پلی استور صورت پذیرد، سیستم ما این موضوع را تشخیص داده و اپلیکیشن را فیلتر خواهد کرد. علاوه بر این، اپلیکیشن و بازی های آن دسته از توسعه دهندگانی که چنین رفتارهایی را ادامه دهند، از پلی استور حذف خواهد شد.

وبلاگ به توسعه دهندگان هشدار داده که از سیاست های توسعه دهندگان پلی استور پیروی کنند، علی الخصوص اگر برای بازاریابی و تبلیغات خود با شخص ثالثی قرارداد بسته اند.

آیا تصور می کنید که این اقدام جدید به یافتن اپلیکیشن های باکیفیت در گوگل پلی استور خواهد انجامید؟ در بخش دیدگاه ها ما را از عقاید خود مطلع گردانید.

 

http://www.androidauthority.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید

نظرات کاربران

  1. avatar
    ramin
    تو مارکت های ایرانی که این وضعیت به مراتب بدتره حتی گاهی خود صاحبان مارکت ها هم این کارو برای بعضی اپ ها انجام میدن در تلگرام و اینستاگرام هم که تقلب بیداد میکنه کلا هر چیز جدیدی میاد ما ایرانی ها به شدت در پیدا کردن روش های تقلب برای پیشرفت هستیم که در نهایت به ضرر همه خواهد بود!

    به این نظر پاسخ دهید