تولد 5 سالگی گوگل پلی

گوگل پلی پنج ساله شد

کمپانی گوگل در زمینه های مختلف محصولات و سرویس هایی را در اختیار کاربران و طرفداران خود قرار داده و یکی از این سرویس ها گوگل پلی استور است که میزبان میلیون ها اپلیکیشن و بازی موبایل شده است. شاید باور کردن این موضوع که تنها پنج سال از پیدایش گوگل پلی می گذرد کمی دشوار باشد، کاربرد گوگل پلی آنقدر گسترده است که انگار مدت زمانی زیادی است در عرصه حضور دارد.

تنها 9 سال از روی کار آمدن اولین اسمارت فون اندرویدی می گذرد و T-Mobile G1 اول از همه به دنیای اندروید پا نهاد و این گوشی در مقایسه با استانداردهای امروزی، بسیار ساده و ابتدایی بود. اما هم اکنون وضعیت تغییر پیدا کرده و سیستم عامل اندروید جهان را تحت تسخیر خود درآورده و با این شرایط جایگاه گوگل پلی نیز ارزشمندتر شده است. گوگل پلی نه تنها محل خریدی برای میلیون ها اپلیکیشن، بازی، فیلم، برنامه های تلویزیونی و کتاب است، بلکه ارائه دهنده سطح بالایی از امنیت نیز می باشد و وقتی چیزی از گوگل پلی دانلود می کنید، می توانید مطمئن باشید که بدون ویروس بوده و بر روی گوشی شما به اجرا در خواهد آمد.

تولد 5 سالگی گوگل پلی

همراه با رشد و گسترش گوگل، محدوده دسترسی به گوگل پلی نیز وسعت پیدا کرده و در طول این پنج سال گوگل پلی در دسترس بیش از یک میلیارد کاربر فعال در 190 کشور جهان قرار گرفته است. گوگل پلی میزبان میلیون ها اپلیکیشن، 40 میلیون آهنگ، 5 میلیون کتاب و هزاران فیلم می باشد. گوگل پلی استور خریدار را قادر به استفاده از گوگل پلی در دستگاه های مختلف می گرداند، گوگل می داند شما چه دستگاه ها و گوشی هایی دارید و اپلیکیشن موردنظر با کدامیک از آنها سازگار می باشد.

به مناسب گرامیداشت تولد گوگل پلی، لیستی از محبوب ترین اپلیکیشن ها و بازی ها در آمریکا منتشر شده است. در بین بازی های برتر Candy Crush Saga در صدر قرار گرفته و مقام های بعدی متعلق به بازی های Despicable Me ،Temple Run2 ،Subway Surfers و Clash of Clans می باشد. Facebook و Facebook Messenger نیز مقام اول در بین اپلیکیشن ها برتر را از آن خود کرده اند و Instagram ،Pandora و Snapchat جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

 

https://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید