گوگل پیوندی بین بازی های یونیتی و کروم کست برقرار کرد

گوگل پیوندی بین بازی های یونیتی و کروم کست برقرار کرد

کروم کست یکی از محصولات موفق گوگل به شمار می رود، برخی بر این باورند که این محصول تنها گروه خاصی را هدف قرار داده و از جوانبی سردرگم کننده است، اما این نظرات خدشه ای در موفقیت کروم کست ایجاد ننموده اند. از زمان روی کار آمدن این محصول تاکنون، کروم کست محبوبیت فراوانی در بین عموم یافته و هم اکنون اپلیکیشن ها و سرویس های متعددی از آن، به منظور نمایش محتوا به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند. امسال گوگل به معرفی یک کروم کست جدید پرداخت و این بار توجه خود را به سوی بازی ها نیز معطوف کرد. علاوه بر اندروید تی وی، گوگل قصد دارد به بازی ها نیز همچون سایر مصارف رسانه ای بپردازد و در این راه از کروم کست بهره ببرد، به نظر می رسد که این کمپانی محبوب راه های جالب توجهی را نیز برای تحقق این هدف بکار گرفته است.

blog_15129_1

بازی های مولتی-اسکرین یکی از مواردی اند که کروم کست را مورد استفاده قرار می دهند، در این شرایط گوشی را می توان به عنوان کنتلگر مورد استفاده قرار داد. علاوه بر قدرت ساخت یک پلتفرم شبه سنتی برای بازی، گوگل ابزارهایی را برای آوردن بازی های تخته ای و سایر محتویات غیررسمی و خانواده مدار به قرن 21 در اختیار قرار داده است.

هم اکنون گوگل کار را برای توسعه دهندگانی که از یونیتی برای ساخت بازی های سه بعدی خود استفاده می کنند، تسهیل نموده است. مبنی بر جزئیات وبلاگ توسعه دهندگان، گوگل پلاگینی تحت عنوان Google Cast Remote Display را معرفی کرده که از طریق GitHub و Unity Assets Store در دسترس قرار دارد. این پلاگین به بازی های یونیتی امکان برقراری ارتباط با Cast API و حداکثر استفاده از GPUها و قدرت های پردازشی در اسمارت فون های امروزی به منظور رندر کردن محتویات خارجی را داده است. این اقدام برای توسعه دهندگانی که با اپلیکیشن ها و بازی های یونیتی سرو کار دارند، فرصتی مناسب است.

چنین اقداماتی همواره تحسین برانگیز می باشند، قطعا توسعه دهندگان راه های جالب و جذابی برای راه گشودن کروم کست جهت انجام بازی در اتاق های نشیمن منازل خواهند یافت. یونیتی در راستای ساخت تعدادی از بازی های برتر در اندروید به کمک توسعه دهندگان آمده، لذا راه یافتن آن به صفحات نمایش بزرگ جالب توجه است. افراد و توسعه دهندگانی که به این موضوع علاقه مندند، می توانند نگاهی به این لینک بیندازند و با جزئیات بیشتری آشنا شوند.

 

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید