گوگل 18 ساله شد

گوگل 18 ساله شد

کمپانی محبوب گوگل به طور رسمی وارد 18 سالگی خود شد، لری پیج و سرگئی برین 18 سال پیش در تاریخ در 27 سپتامبر 1998 غول دنیای فناوری را پایه گذاری کردند.

اما به نظر می رسد که غول اینترنت درباره تاریخ دقیق تاسیس خود اطمینان کامل ندارد و این موضوع کمی عجیب است. پس از سال 2006 گوگل به طور مستمر در 27 سپتامبر تولد گوگل را جشن گرفت، اما سال پیش از آن 26 سپتامبر را برای این کار انتخاب کرد.

غول تکنولوژی در سال 2004 تاریخ 7 سپتامبر را روز تولد کمپانی اعلام کرد، در حالی که در سال قبل از آن 8 سپتامبر را جشن گرفته بود. چنانچه به تاریخچه کمپانی نگاهی بیندازیم بیشتر سردرگم خواهیم شد، چرا که گوگل تاریخ شکل گیری کمپانی را 4 سپتامبر اعلام کرده است.

blog_23537_1

اما ایده ساخت موتور جستجو در سال 1996، یعنی زمانی که پیج و بین هنوز در دانشگاه استنفورد مشغول به تحصیل بودند شکل گرفت،.

غول تکنولوژی در سال 2013 اعتراف کرد که آشفتگی زیادی در تاریخ تولد گوگل وجود دارد و بیان داشت که آنها تولد کمپانی را در 4 تاریخ مختلف جشن گرفته اند، اما از آن زمان به بعد کمپانی به تاریخ 27 سپتامبر پایبند شده است.

گوگل از زمان پیدایش خود تاکنون کارهای فوق العاده ارزشمند و چشم گیری را به انجام رسانده و امروزه باارزش ترین کمپانی پس از اپل قلمداد می شود که دارای سرمایه 540 میلیارد دلاری در مارکت است.

تولت مبارک گوگل، ما به تو افتخار می کنیم!

 

http://thenextweb.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید