گوگل API تشخیص تصاویر را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد

گوگل API تشخیص تصاویر را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد

Google Photos یکی از جدیدترین و پرطرفداران ترین محصولاتی است که گوگل روانه بازار کرده است، این محصول به سرعت توانست توجه عموم را بر انگیزد و کاربران را تحت تاثیر گذارد. Google Photos از نخستین روز روی کار آمدن تاکنون محبوبیت و کاربرد چشم گیری در بین کاربران یافته است. یکی از دلایل توجیه کننده این محبوبیت چشم گیر به امکانات افزونه ای که این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می دهد باز می گردد، این امکانات در مقایسه با سایر اپلیکیشن های مشابه قابل توجه هستند. یکی از این دست امکانات قابلیت تشخیص حیوانات، اماکن و حتی مردم است که به اپلیکیشن قدرت بخشیده اند. چنانچه علاقه مندید بدانید این هوشمندی در تشخیص از کجا می آید، باید نگاهی به Cloud Vision API بیندازید که در پشت پرده این عملکرد قرار گرفته است.

این API بخشی از نرم افزاری است که قادر به تشخیص هویت یک کاربر و سایر موجودیت هاست، این سیستم اطلاعات را به چیزی بامعنا ترجمه می کند که به عنوان سیستم تشخیص از آن یاد می شود. علی رقم تشخیص یک عکس، این تکنولوژی قادر به تشخیص اجزای تصویر نیز می باشد. با این اوصاف و مبنی بر اعلامیه اخیر گوگل Cloud Vision API به جامعه توسعه دهندگان راه گشوده است، بدین ترتیب توسعه دهندگان در حال حاضر قادر به استفاده از Cloud Vision API در اپلیکیشن ها و دستیابی به نتایج مشابه می باشند.

در ویدئوی زیر رباتی به نمایش گذاشته شده است، این ربات با اطلاعات مشابهی برنامه نویسی شده، ربات به طور موثر قادر به ارزیابی شرایط و اشخاص و تصمیم گیری بر مبنای آنها می باشد. همانطور که در ویدئو نیز مشخص است، ربات با تشخیص لبخند به فرد نزدیک می شود و به محض دیدن عصبانیت از فرد مورد نظر، از او دور می شود، علاوه بر این ربات نشانه ها را نیز درک می کند. با این اوصاف عملکرد Cloud Vision API تنها به وسیله ای برای فهرست کردن تصاویر خلاصه نمی شود، با انتشار این تکنولوژی به صورت third party، بستری برای خلق محصولات و امکانات جالب ایجاد شده است.

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید