100 درصد

معرفی، نقد و بررسی بازی 100 درصدنسخه 1.53

امتیاز کاربران
4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی

کنجکاوی یکی از ویژگی های بارز ذهن بشر در تمام ادوار تاریخ بوده و به جرات میتوان گفت که همین ویژگی باعث پیشرفت های علمی انسان در گذر زمان شده است. هر کس تمایل دارد تا قدرت ذهن و تفکر خود را به ورطه آزمایش بگذارد و این علاقه مندی سبب شده تا بازی های فکری دارای طرفداران بیشماری در سراسر باشند. شاید شما هم تا به حال نمونه های مختلفی از این سبک بازی را انجام داده و از آن لذت برده اید.

آیا به دنبال راه جدید و سرگرم کننده ای برای به چالش کشیدن ذهن خود هستید؟ اگر پاسخ مثبت است ما را در معرفی، نقد و بررسی بازی اندرویدی "100 درصد" همراهی کنید.

100 درصد

گرافیک و رابط کاربری :

وقتی صحبت از تست کردن قدرت ذهن در میان باشد، پس باید شرایط محیط نیز بطور مطلوبی محیا شود. این اصل تا حد زیادی در طراحی قالب گرافیکی بازی فوق رعایت گردیده و علاوه بر جذابیتی که به همراه دارد، تمرکز کاربر را بر هم نخواهد زد. رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های یکدست و چیدمان مرتب اجزای صفحه از جمله نقاط قوتی هستند که در بخش منوهای این بازی اندرویدی به چشم میخورد.

حفظ تناسب قالب منوها با محیط اصلی بازی، از دیگر ویژگی های قابل ذکر برای "100 درصد" میباشد. عناصر موجود بطور هوشمندانه ای در صفحه آرایش یافته اند و ضمن افزایش جلب توجه کاربر، از زیبایی لازم نیز بهره میبرند. به کارگیری انیمیشن ها، جلوه های تصویری و همچنین موزیک و افکت های صوتی مناسب هم به جذاب تر شدن محیط بازی فوق کم کرده است. البته انتظار میرفت که از لحاظ طراحی گرافیکی، خلاقیت بیشتری صرف گردد تا شاهد چهره حرفه ای تری از "100 درصد" باشیم.

آخرین ویژگی هایی که باید برای بازی فوق نام ببریم، جابجایی بدون پیچیدگی در بین منوها و استفاده راحت از امکانات موجود میباشد. هرچند این خصوصیات بطور ذاتی در "100 درصد" وجود دارند اما تلاش تولیدکنندگان در به کارگیری تکنیک های اصولی برای پیاده سازی رابط کاربری را نیز نباید نادیده گرفت. از این لحاظ نقص خاصی قابل ذکر نیست هرچند بهتر بود دقت نظر بیشتری صورت بگیرد.

درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

100 درصد

گیم پلی :

همانطور که گفتیم "100 درصد" یک بازی فکری است که قدرت ذهن شما را به چالش میکشد. این بازی اندرویدی در حال حاضر بیش از 80 مرحله دارد که برای اتمام هر یک از این مراحل باید سه گام را طی کنید و هر کدام از این سه گام درواقع یک معما با چند جواب هستند که باید آنها را حدس بزنید. با توجه به این تعداد مرحله، مشخص است که بازی فوق تا مدت ها میتواند شما را سرگرم کند پس با ادامه مطلب همراه ما باشید تا سایر ویژگی های آن را نام ببریم.

اولین ترفندی که برای جذاب شدن گیم پلی این بازی به کار گرفته شده، تغییر جای گام های سه گانه در هر مرحله میباشد بطوریکه در بعضی باید ابتدا به یک عبارت سوالی پاسخ دهید یا اینکه برداشت خود را از یک جمله یا کلمه وارد کنید. نمایش یک تصویر و حدس کلمات مرتبط با آن نیز پایه ثابت همه مراحل در "100 درصد" بوده که جذابیت های خاص خودش را دارد. بد نیست بدانید که پاسخ های هر معما، از بین بیشترین جواب هایی که مردم به آنها داده اند انتخاب شده و ممکن است تعداد آن متفاوت باشد.

در بازی فوق دو روش برای پاسخگویی به هر معما پیش بینی شده بدین صورت که میتوانید جواب را به صورت یکجا بنویسید یا اینکه حروف آن را تک به تک وارد کنید. البته حالت دوم درواقع یک نوع راهنمایی محسوب میشود و بابت آن تعدادی سکه از شما کسر میگردد. برای استفاده از این راهنمایی باید بر روی آیکن کنار ناحیه متنی اشاره نمایید یا با کشیدن بالای صفحه به سمت چپ، یکی از پاسخ ها را برگزینید. لازم به ذکر است که در "100 درصد" هر جواب، درصد مشخصی از روند پاسخگویی تا رسیدن به عدد 100 را تکمیل میکند. علاوه بر این دو راهنمایی دیگر به صورت نمایش یک حرف از پاسخ یا حذف کارکتر از حروف به هم ریخته پایین صفحه نیز در دسترس قرار دارد.

روند معقول در سختی مراحل، از دیگر نکات مثبت در گیم پلی این بازی به شمار می آید بطوریکه کاربر را به ادامه دادن تشویق خواهد کرد. سیستم امتیازدهی نیز به گونه ای پیاده سازی گردیده که شما نهایت دقت و تلاش خود را در پاسخگویی به کار بندید. مجموع عواملی که نام بردیم، باعث شده تا "100 درصد" دارای هیجان کافی باشد و ذهن را به خوبی درگیر خود سازد و این برای علاقه مندان به بازی های فکری از همه چیز مهمتر است! همچنین باید به این نکته هم اشاره کنیم که میتوانید در بازی فوق با ثبت یک نام کاربری، امتیاز خود را در جدول رتبه بندی قرار داده و با سایر کاربران رقابت کنید.

با توجه به نکاتی که اشاره شد، بازی فوق میتواند لحظات سرگرم کننده ای را در اوقات فراغت شما ایجاد کند و کمبود خاصی در آن به چشم نمیخورد. باید گفت که "100 درصد" به عنوان یک بازی فکری خلاقانه، در میان رقبا حرف های زیادی برای گفتن دارد هرچند میتوانست ایده پردازی بیشتری نیز در طراحی گیم پلی آن صورت بگیرد. برای مثال باید به تنوع راهنمایی ها و یا محدودیت در زمان و دفعات پاسخگویی با اثرگذاری در امتیازدهی اشاره کنیم که باعث افزایش هیجان در این سبک بازی ها میشود.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

100 درصد

قیمت :

"100 درصد" رایگان است و این موضوع میتواند باعث استقبال خوب مخاطبان از آن شود. علاوه بر این، قیمت بسته های سکه نیز در این بازی اندرویدی منصفانه به نظر میرسد و رضایت خاطر کاربران را فراهم میکند. از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    محمد 5
    سلام این بازی دیگه تو بازار نیست از کجا میتونم پیداش کنم ممنون

    به این نظر پاسخ دهید
100 درصد