نقل قول از استیو جابز

14 نقل قول الهام بخش از استیو جابز برای کارآفرینان – بخش اول

استیو جابز، رهبر افسانه ای کمپانی اپل در سال 2011 درگذشت، اما نقل قول ها و نصایح بیشماری از او باقی مانده که الهام بخش کارآفرینان تازه کار می باشد. استیو جابز کمپانی های متعددی را رهبری کرد که اپل شناخته شده ترین آنها می باشد، این کمپانی دنیای کامپیوترهای شخصی، ارتباطات و صنایع موسیقی و فیلم را متحول ساخت. اگر نام "استیو جابز" را در گوگل جستجو کنید، به طور قطع یک روز کامل را باید صرف خواندن مصاحبه ها و تماشای ویدیوهای سخنرانی های او نمایید.

در این مقاله قصد داریم به آن بخش از توصیه های استیو جابز بپردازیم که الهام بخش کارآفرینان است، با ما همراه باشید.

هر کدام از کسب و کارها نیازمند مهارت های مخصوص به خود می باشند، اما الهام گرفتن از توصیه های افراد موفق برای تمامی آنها به گونه ای متفاوت تاثیرگذار خواهد بود، ممکن است تمامی توصیه ها برای همه کسب و کارها صدق نکند، اما قطعا در پیشبرد اهداف عمومی موثر واقع خواهد شد.نقل قول از استیو جابزراه اندازی کسب و کار بسیار لذت بخش و جذاب است، در حالی که افرادی که برای سایرین کار می کنند محدودیت های بیشتری دارند و باید پایبند قوانین و مقررات آنجا باشند. راه اندازی کسب و کار موفق کار بسیار دشواری است، اما لذت و هیجان کار، به کارآفرینان انرژی می دهد و آنها را به جلو می راند.

نقل قول از استیو جابز

در سال 2003 جابز حدود 60 دقیقه از روند شکل گیری پیکسار گفت، به اعتقاد او چیزهای فوق العاده تنها با تلاش یک نفر قابل دستیابی نمی باشند و با کمک همکاری تیمی می توان کارها را به انجام رساند. به اعتقاد او لازم است با افراد بااستعداد در ارتباط باشید که هریک در یک زمینه خاصی مستعد باشند. تنها با این کار اساس تشکیل کسب و کار پایه ریزی خواهد شد.

نقل قول از استیو جابز

چنانچه مایلید در یک زمینه خاص تغییر جدیدی مشاهده کنید، این بخش باید تحت حمایت مدیرعامل باشد. مدیرعامل باید مستقیما بر روی ایده ها بازبینی داشته باشد، البته نه به معنای مداخله در آنها. هیچ چیز بهتر از این نیست که فرد مسئول به کاری که انجام می دهید، از نزدیک نظارت داشته باشد.

نقل قول از استیو جابز

مدیرعامل پپسی، در یک مصاحبه از نصیحت دیگری که جابز به او کرده بود سخن گفت. بر اساس اظهارات افرادی که Nooyi با آنها صحبت کرده بود، اگر چیزی که کارکنان تحویل داده بودند، مطابق میل استیو جابز نبود، او برگه ها را در اتاق پرت می کرد، داد می زد و کارکنان را محبور می کرد در طول شب کار کنند تا به نتیجه دلخواه برسند.

داشتن واکنش های محکم و قاطع بسیار موثر است. این کار علاقه و اهمیت شما به کاری را که انجام می دهید نشان می دهد و در سایرین نیز انگیزه بوجود می آورد.

نقل قول از استیو جابز

زمان برای تمامی افراد بسیار مهم و حیاتی است. استیون هاوکینگ کتاب بسیار معروفی در این باره نوشته است. سوال مهمی که پیش می آید، این است که من زمان خود را صرف انجام چه کاری می کنم؟ اگر بر روی خواسته خود متمرکز شده اید، نحوه صرف زمان برای کسب و کار از آینده و مسیری که به سوی آن در حال حرکت هستید، حکایت می کند. هیچ وقت نباید باز گردید و دوباره از اول شروع کنید، زمان تنها در یک جهت در حال حرکت می باشد.

نقل قول از استیو جابز

برخی افراد به طور ذاتی چیزی را که زندگی به آنها داده می پذیرند، در حقیقت این گونه بزرگ شده و عادت کرده اند، اما استیو جابز معتقد است که باید این وضعیت را تغییر دهید، چرا چیزی را که توسط سایرین برای شما تعیین شده بپذیرید؟ این جمله که "ما همیشه کار را به این منوال انجام داده ایم" کمپانی را از کار و تلاش باز می دارد. به جای این کار بهتر است فکر کنید کدام روش نتیجه بخش تر است و سپس اقدام کنید، این کار موفقیت کمپانی شما را به همراه خواهد داشت.

نقل قول از استیو جابز

در مطلب بعدی به سایر توصیه های استیو جابز برای کارآفرینان خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

 

https://www.entrepreneur.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید