کمپانی اسنپ

20 حقیقت جدید درباره اسنپ (کمپانی سازنده اسنپ چت) که شما را شگفت زده خواهد کرد

پس از گمانه زنی های بسیار، کمپانی اسنپ که سازنده اپلیکیشن محبوب اسنپ چت می باشد، اعلام کرد که در ماه مارس به طور رسمی به بازار بورس نیویورک وارد خواهد شد و مبلغ 3 میلیارد دلار نیز سرمایه گذاری خواهد کرد و انتظار می رود زمانی که به طور رسمی وارد بازار شود، ارزش آن به 20 میلیارد دلار برسد.

این کمپانی در سال 2011 پایه گذاری شد و اپلیکیشن اسنپ چت و Spectacles که عینکی برای ضبط ویدیو است را روانه بازار نمود، اما رفتار مبهم کمپانی در معاملات مالی همواره برای تمامی افراد آشنایی داشته است.

برای این اقدام اسنپ رازآلود باید جزئیات مالی و برنامه های خود را به طور واضح و شفاف مشخص سازد تا سهامداران بالقوه اطلاعات لازم برای تصمیم گیری درباره خرید سهام کمپانی را در اختیار داشته باشند. از این رو اطلاعات زیر در SEC ثبت شده و از حقایق جدید و جالبی در ارتباط با اسنپ چت پرده برمی دارد که شاید برای شما نیز جذاب باشد، در این مقاله با ما همراه باشید.

کمپانی اسنپ

1. اپلیکیشن اسنپ چت در سال 2011 ساخته شد و در آن زمان Picaboo نام داشت و اگر لوگوی روح مانند آن را در نظر بگیریم، این لوگو هم خوانی بیشتری با نام قبلی انسپ چت داشته است.

2. اولین تبلیغات پلتفرم برای فیلمی به نام Ouija در سال 2015 صورت گرفته است.

3. به طور میانیگن 158 میلیون نفر به طور روزانه اسنپ چت را مورد استفاده قرار می دهند.

4. روزانه 2.5 میلیارد اسنپ ساخته می شود.

5. کاربران به طور متوسط 25 الی 30 دقیقه از زمان روزانه خود را صرف کار با اسنپ چت می کنند.

6. تمامی درآمد کمپانی از راه تبلیغات تامین می شود.

7. در پایان 2016، درآمد اسنپ 404.5 میلیون دلار بوده، اما رقم 514.6 میلیون دلار نیز متضرضر شده است.

8. اسنپ چت امروزه محبوبیت گسترده ای در جهان دارد، اما مبنی بر اعترافات بنیان گذاران آن یعنی Evan Spiegel و Bobby Murphy، آنها پیش بینی کرده بودند که نرخ رشد بیس کاربری اپلیکیشن با گذشت زمان روند نزولی پیدا کند.

9. Spiegel دوست دارد حتی اگر دیگر با کمپانی همکاری نداشته باشد، بر آینده آن تاثیرگذار باشد، به طوری که در SEC بیان شده "اگر همکاری آقای Spiegel یا آقای Murphy با کمپانی پایان پذیرد، آنها باز هم قدرت رای را خواهند داشت و می توانند تمامی امور ارائه شده برای سهامداران، جهت تصویب را کنترل کنند."

10. کمپانی از گوگل کلود برای ذخیره سازی اطلاعات خود استفاده می کند و Murphy و Spiegel بیان داشته اند از آنجایی که بخش اعظمی از زیرساخت کمپانی توسط گوگل پشتیبانی می شود، می تواند بر روی گسترش آن در چین تاثیرگذار باشد، چرا که در این کشور دسترسی به اپلیکیشن محدود شده است.

11. اسنپ کمپانی های اپل، فیسبوک، اینستاگرام، واتس اپ، گوگل، Kakao، لاین، Tencent و توییتر را رقبای اصلی خود قلمداد می کند.

12. در دسامبر 2016 کارکنان اسنپ به 1859 کارمند رسید.

13. درآمد Spiegel دو برابر درآمد Murphy یعنی 500000 دلار در مقابل 250000 دلار می باشد.

14. هم بنیان گذار سوم کمپانی یعنی Reggie Brown در سال 2013 شکایتی علیه کمپانی کرد که در آن مدعی بود که از کمپانی بیرون رانده شده است و در سال 2014 او رقم 157.5 میلیون دلار را بابت توافق دریافت کرد.

15. Spectacles باید تابع مقررات FDA باشد و بر اساس انتظارات Murphy و Spiegel "ما به توسعه محصولاتی خواهیم پرداخت که در دسته بندی دستگاه های پزشکی توسط FDA قرار می گیرند."

16. اسنپ مرکز کار اختصاصی و اصلی ندارد و دفاتر کاری آن در چندین شهر می باشند. هم بنیان گذاران بیان داشتند که احتمالا این ساختار منجر به تشویق روحیه مثبت کارمندان و نظارات کافی بر روی کارکنان و عملکرد کسب و کار گردد.

17. کمپانی در کالیفرنیا راه اندازی شد اما در دلاور نیز به ثبت رسیده است.

18. کمپانی قصد ندارد به سهامداران سود سهام نقدی پرداخت کند.

19. کاربران فعال روزانه از دیدگاه اسنپ، افرادی هستند که یک اکانت در پلتفرم داشته و اپلیکیشن را حداقل یک بار در طول 24 ساعت باز می کنند.

20. پیش از ثبت سرمایه کمپانی در بورس، آنها Snap Foundation را پایه گذاری کردند که موسسه خیریه ای برای حمایت از هنر و تحصیل جوانان است.

 

https://www.entrepreneur.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید