5 بازی پرفروش در تاریخ بازی های ویدیویی

5 بازی پرفروش در تاریخ بازی های ویدیویی

صنعت بازی های ویدیویی به طور مستمر در حال رشد و پیشرفت است و هر ساله شاهد روی کار آمدن بازی جدید با قابلیت ها و ایده های جذاب هستیم. چنانچه نگاهی به پرفروش ترین بازی ها بیندازیم، ترکیبی از عناصر کلاسیک و نسل فعلی را مشاهده می کنیم، برخی از آنها آزمون خود را در برابر زمان پس داده اند، در حالی که دیگر بازی ها محصولات مختص زمان خود بوده اند، تمامی این بازی ها توانسته اند ده ها و حتی صدها میلیون فروش را از آن خود کنند و احتمال کمی وجود دارد که در آینده نزدیک نیز کنار گذاشته شوند، در ادامه به معرفی 5 بازی ویدیویی پرفروش می پردازیم، شمارش معکوس شروع شد.

blog_19664_1

5. Super Mario Bros 

بالای 40 میلیون

کمتر کسی با مجموعه بازی های ماریو ناآشناست، اما بازی Super Mario Bros، اولین بازی از سری بازی های Nintendo است که برای NES ساخته شده است. میزان فروش این بازی کلاسیک آن را در رقابت با سایر بازی ها قرار داده، اما آنچه موجب شگفتی بیشتر می شود این است که این بازی با این آمار فروش بالا هنوز هم پرفروش ترین بازی Nintendo در این فهرست نمی باشد. سیستم های NES موجود در این بازی نسبتا قدیمی، یکی از دلایل برتری آن شمرده می شوند. شایان ذکر است که آمار ارائه شده، میزان فروش انتشار مجدد بازی و Virtual Console را در بر نمی گیرد.

blog_19664_2

4. Grand Theft Auto V

65 میلیون

سنتی ترین بازی در این فهرست یک بازی AAA است که اکثر نسخه های آن به مبلغ 60 دلار به فروش رسیده اند، GTA 5 را می توان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بازی ها در تاریخچه بازی سازی برشمرد که توانسته با 65 میلیون فروش صحنه رقابت را از دست Call of Duty ،Pokemon ،Assassin’s Creed و یا هر بازی دیگری برباید. این سری بازی ها طرفداران بیشماری را از آن خود کرده و هر نسخه از آن محبوبیت بیشتری نسبت به نسخه های قبل می یابد. در حال حاضر عملکرد بازی GTA 5 مانند یک ماشین چاپ پول است و این شرایط به لطف ریز تراکنش های آنلاین GTA امکان پذیر شده و آمار این قبیل از فروش ها از میزان فروش بازی که رقمی تاثیرگذار است مجزا می باشد.

blog_19664_3

3. Wii Sports

82.78 میلیون

Wii Sports یکی از بازی های Nintendo است که با شکست Mario ،Zelda ،Metroid ،Donkey Kong و مابقی بازی ها، از نظر فروش در صدر ایستاده است. مجموعه ای از مینی گیم های sports که سیستم کنترل حرکتی Wii را بکار برده است. می توان به یقین گفت که دلیل برتری Wii Sports در این فهرست گرد هم آوردن تمامی سیستم های Wii فروخته شده است. فروش بیش از 100 میلیون Wii تا پایان دوره برای یک بازی پرچم دار میزان فروش زیادی قلمداد می شود. اینکه کدامیک از محصولات Nintendo در آینده توان رقابت با این آمار فروش بالا را خواهند یافت، نامشخص است چرا که فروش هیچ یک از محصولات حتی به این رقم نزدیک نیز نمی باشد.

blog_19664_4

2. Minecraft

106.86 میلیون

چنانچه یک بازی مستقل را که محبوبیت گسترده ای دارد، در دسترس تمامی دستگاه ها بر روی زمین قرار دهید، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ این بازی بیش از 100 میلیون فروش داشت و سازنده خود Markus “Notch” Persson را به یک میلیاردر تبدیل کرده و این شرایط به لطف موفقیت نسخه کامپیوتری بازی که سپس در موبایل، کنسول و هر چیزی که دارای یک صفحه نمایش باشد نیز تکرار شد، به وقوع پیوسته است. Minecraft در حال حاضر نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد و قشر جوان که با این بازی بزرگ شده اند، از جمله طرفداران بازی می باشند و حتی خریداری آن توسط مایکروسافت نیز جایگاه بازی را در بین عموم دستخوش تغییر نخواهد ساخت.

blog_19664_5

1. Tetris

495 میلیون

Tetris محبوب ترین بازی ویدیویی کلاسیک در تاریخ بازی سازی است که برای تمامی دستگاه ها از Commodore 64 گرفته تا گوشی های آی او اس و اندروید در دسترس می باشد. در حقیقت Tetris یک بازی جاودانه است و احتمال کمی وجود دارد که بازی دیگری بتواند آن را شکست دهد.

blog_19664_6

http://www.forbes.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید