5 پتنت جدید از اپل که امیدواریم در محصولات واقعی جای بگیرند

5 پتنت جدید از اپل که امیدواریم در محصولات واقعی جای بگیرند

ارائه پتنت های جدید از سوی پیشگامانی مانند گوگل، اپل و مایکروسافت جای تعجب ندارد، این شرکت ها هر روزه در حال گسترش و توسعه سبد محصولات و خدمات خود هستند. احتمال دارد به برخی از ایده ها جامه عمل پوشانده نشود، اما با این حال گسترده عظیمی از آنها نیز محبوبیت یافته و جای خود را در محصولات آینده می یابند. 20150728205627-apple-store-macintosh-new-yorkتعدد محصولات در عرصه تکنولوژی، در روند کاری اپل قرار ندارد، اما این شرکت مشهور همواره به ارائه پتنت های متمایز و منحصر به فرد می پردازد، اغلب این محصولات مانند هدفون های اپل در زندگی روزمره ما جای گرفته اند. در این مطلب قصد داریم شما را با 5 پتنت جدید که از سوی شرکت اپل ارائه شده آشنا کنیم، با این امید که آنها به واقعیت بپیوندند و پیشرفتی در این عرصه ایجاد نمایند.

1. هدفون های کنترل بایومتریک

ایده این پتنت به سال 2008 باز می گردد اما در زمستان سال گذشته تایید شد، این پتنت در واقع یک سیستم هدفون دارای حسگرهای درونی است که قادر به تشخیص ضربان قلب، دما و میزان تعرق بدن کاربر در جهت کنترل حرکات و سطح فعالیت های اوست.

در صورتی که آن را با سایر اپلیکیشن ها استفاده کنید، به شما تبلیغات هدفمندی متناسب با داده های بایومتریک دریافتی نشان می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات کار به این لینک مراجعه کنید. 2. قطعات الکترونیکی ضد آب اپل در ماه مارچ تمایل خود جهت ساخت قطعات الکترونیکی حساس به آب را اعلام کرد، در این سیستم از یک پوشش ضد آب استفاده می شود، در حقیقت باید منتظر iGadget های ضد آب باشیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات کار به این لینک مراجعه کنید.

3. امکان ارسال پیام در حین راه رفتن

در سال 2012، اپل اقدام به ارائه پتنتی برای سیستم پیام رسان کرد که بتواند فرآیند دشوار ارسال پیام در حین راه رفتن را تسهیل ببخشد. ایده پشت پرده بسیار ساده است، بدین صورت که حین نوشتن و ارسال پیام توسط کاربر آیفون، گوشی با استفاده از دوربین جلویی خود تصاویر ویدئویی از آنچه در اطراف کاربر می گذرد، نمایش می دهد و پیش زمینه مات و همیشگی صفحه پیام ها را با حباب های نیمه شفافی جایگزین می کند، البته شاید کمی احمقانه به نظر برسد، اما باید منتظر بود و در عمل آن را مشاهده کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات کار به این لینک مراجعه کنید.

4. نمایشگر پست صوتی

درخواست چنین پتنتی به سال 2003 مربوط می شود، اما با این حال اپل در سال گذشته امتیاز آن را بدست آورد، در این پتنت کاربران آیفون قادر به شنیدن پیام های صوتی خود با قابلیت گزینش قسمت مورد نظر می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات کار به این لینک مراجعه کنید.

5. ماشین یاب

گم کردن ماشین در پارکینگ تجربه بسیار بدی است که علاوه بر ترساندن شما موجب سردرگمی نیز می گردد.

مشابه سایر پتنت های ارائه شده در سال 2013، اپل خواستار حل یک مشکل رایج و عمومی است. جزئیات کار به این صورت است که آیفون از طریق بلوتوث با ماشین شما ارتباط برقرار می کند و مکان قرارگیری آن را تشخیص داده و به صاحب ماشین یک راهنمای دیجیتال از محل قرارگیری ماشین نشان می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات کار به این لینک مراجعه کنید.

http://www.entrepreneur.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید