استعداد برنامه نویسی در کودکان

6 ویژگی که نشان می دهند سرنوشت کودک شما با برنامه نویسی کامپیوتر گره خورده است

اطلاع از شغل آینده فرزند با در نظر گرفتن استعدادها و توانایی های دوران کودکی چندان ساده نیست، چرا که کودکان در طول زندگی و دوران جوانی تغییر پیدا می کنند. اما برخی از رفتارهای شخصیتی وجود دارند که در طول زندگی بدون تغییر باقی می مانند. از اعتماد به نفس گرفته تا علاقه به حل مسئاله، این ویژگی ها به شما کمک می کنند تا حرفه و شغل آینده فرزند خود را پیش بینی کنید.

برنامه نویسی یکی از مشاغل پرطرفدار در این دنیای دیجیتال است که افراد زیادی را مجذوب خود کرده، چنانچه شما نیز از جمله والدینی هستید که آینده فرزند خود را در برنامه نویسی کامپیوتر می بینند، این 6 مورد که در ادامه به آنها پرداخته می شود، به شما یاری خواهد رساند که از آینده شغلی فرزند خود اطلاع پیدا کنید، چنانچه کودک شما نیز ویژگی های شخصیتی زیر را دارد، احتمالا آینده او به گونه ای با تکنولوژی گره خورده و باید با بهره گیری از شیوه های ترتیبی مناسب، این استعدادها را در او تقویت نمایید.

از پروژه های تیمی لذت می برد

برخلاف ذهنیت عمومی که برنامه نویسان کامپیوتر افرادی درون گرا هستند که تعاملات چندانی با سایرین ندارند، بهترین برنامه نویسان از مهارت های کار تیمی بسیار قدرتمندی برخوردار بوده و به کار با تیم ها علاقه دارند.

مارکت شغلی آینده نیازمند توسعه دهندگانی است که قادر به کار با سایرین بوده و بتوانند مفاهیم پیچیده را برای افراد و گروه های دیگر شرح دهند.

به حل مشکلات علاقه دارد

برنامه نویسی کامپیوتر شامل توانایی حل مسئاله می باشد که خود نیازمند صبر و پشتکار فراوان است و افرادی که به طور ذاتی از حل مسائل و مشکلات لذت می برند، به سوی این کار جذب می شوند.

آیا فرزند شما از بحث در مورد ایده ها و ابتکارات جدید که به حل یک مشکل یا بهبود چیزی در زندگی آنها می انجامد، لذت می برد؟ آیا کودک شما انجام بازی های پازلی یا استراتژی را دوست دارد؟ اگر این چنین است، اینها می تواند نشانه استعداد او در زمینه برنامه نویسی باشد.

دوست دارد چیزهایی درست کند

برنامه نویسی کامپیوتر ذاتا جنبه خلاقانه داشته و کودکانی که از ساخت چیزهای جدید لذت می برند، برای این شغل مناسب خواهند بود. ساخت اجسام فیزیکی محدود به مواد و فضای فیزیکی است، در حالی که پروژه های مرتبط به دانش کامپیوتر، به قوه تخیل و تسجم وابسته می باشند.

استعداد برنامه نویسی در کودکان

آیا کودک شما علاقه مند به ساخت اجسام، نقاشی یا طراحی است؟ آیا او به شرکت در دوره های کدنویسی یا طراحی بازی علاقه ای نشان می دهد؟ آیا او در بازی Minecraft به بحث درباره ایده هایی برای حالت های جدید که بازی را متفاوت، سرگرم کننده و جذاب می کنند، می پردازد؟ تشویق و تقویت این علاقه مندی ها از طریق دوره های رایگان و پولی امکان پذیر است.

خودآموزی به جای آموزش دیدن

یکی از بزرگ ترین چالش ها در آموزش دانش کامپیوتر به نحوه آموزش عملی و واقعی مربوط است و همواره باید با آخرین پیشرفت های صورت گرفته همگام باشید. پیشرفت بسیار سریعی که در عرصه تکنولوژی در حال رخ دادن است، آموزش این مباحث را چالش برانگیز نموده و بسیاری از برنامه نویسان درمی یابند که باید خود را با آموزش از طریق تجربه و سعی و خطا وفق دهند.

بسیاری از کدنویسان موفق محققان بسیار خوبی هم هستند که در انجمن ها، اطلاعات ارزشمندی کسب می کنند تا بتوانند از طریق آنها به حل مشکلات بپردازند.

بسیار جزئی گراست

توجه زیاد به جزئیات یکی از رفتارها و ویژگی های حیاتی برای بسیاری از برنامه نویسان کامپیوتر موفق تلقی می شود.  ذات زبان های برنامه نویسی بی رحم بوده و حتی در برنامه های بسیار ساده نیز جزئیات اهمیت بسیار زیادی داشته و باید مورد تجزیه و تحلیل، پردازش و اجرا قرار گیرد.

با پیچیده تر شدن برنامه نویسی، به روال های چندمرحله ای و توابع نیاز پیدا می کنید که دارای وابستگی های زیادی هستند، از این رو برخورداری از ذهنی که جزئیات را پردازش کند، بسیار مفید خواهد بود.

به کامپیوتر و تکنولوژی علاقه دارد

ممکن است این مورد بسیار مشهود و واضح بنماید، اما برای اینکه کودک شما آینده روشنی در دانش کامپیوتر داشته باشد، باید از کار با کامپیوتر و تکنولوژی نهایت لذت را ببرد. آیا کودک شما دوست دارد بداند که بازی ها، اپلیکیشن ها و سایر تکنولوژی ها چگونه کار می کنند؟ آیا می تواند چیزهای را که دوست دارد یا علاقه ای به آنها ندارد، در میان گذاشته و یا به پیشنهاد تغییراتی است که می تواند آن را بهبود ببخشند بپردازد؟ تمامی این موارد نشان دهنده آینده روشن فرزند شما در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر است.

 

http://tech.co برگرفته از

اینها را هم بخوانید