84 درصد از گوشی های اپل میزبان آی او اس 9 شده اند

84 درصد از گوشی های اپل میزبان آی او اس 9 شده اند

کمپانی اپل اعلام کرده که نسخه 9 از سیستم عامل آی او اس بر روی 84 درصد از محصولات اپل شامل آیفون، آیپد و آیپاد نصب شده است، این رقم رشدی 7 درصدی از ماه فوریه را به نمایش می گذارد، اما بدون در نظر گرفتن درصد رشد مطلق، این رقم آنچنان چشمگیر نمی نماید، چرا که دستیابی به این مقدار پذیرش از سوی کاربران حدود دو ماه به طول انجامید. چنانچه میزان پذیرش آی او اس با همین منوال ادامه یابد، احتمال نصب آن بر روی 90 درصد گوشی ها، در زمان معرفی نسخه بعدی آن در رویداد WWDC که در ماه ژوئن به وقوع خواهد پیوست، ناچیز است.

ممکن است این کاهش در نرخ پذیرش سیستم عامل ریشه در باگ های مختلفی داشته باشد که نسخه اولیه و آپدیت های آینده را دچار مشکل نموده اند. آی او اس 9.3 مشکلاتی را در آیفون ها و آیپدها ایجاد کرد و اپل به سرعت اقدام به انتشار یک پچ جهت از بین بردن مشکل نمود. از سوی دیگر برخی از کاربران نیز در گوشی های قدیمی نسخه های جدید از آی او اس را مورد استفاده قرار نمی دهند و همین شرایط پذیرش آی او اس 9 بر روی تمامی گوشی ها و تبلت های فعال اپل را دچار چالش کرده است.

blog_17999_1

پایبندی اپل به "باغ محصور" و تعهد آن در پشتیبانی از گوشی های قدیمی، نرخ پذیرش آی او اس را بسیار بیشتر از نسخه 6.0 اندروید یعنی مارشمالو گردانیده، شایان ذکر است که مبنی بر آمار دریافتی از ماه آوریل، این نسخه تنها بر گوشی 4.6 درصد از کاربران اندروید نصب شده است. مشکل عدم یکپاچگی برای توسعه دهندگان مشکل آفرین گشته و آنها باید راهی را برای عملکرد باثبات و یکسان اپلیکیشن های خود بر روی تنوعی گسترده از گوشی های اندروید بیایند. این شرایط دریافت آخرین آپدیت های امنیتی و افزونه های فنی برای کاربران اندروید را نیز به چالش می کشد، چرا که تنها تعداد اندکی از کاربران از این امکانات جدید بهره مند می شوند.

کمپانی های سامسونگ و ال جی مصرانه در تلاش برای تسریع فرآیند در دسترس قرار دادن پچ های امنیتی بر روی گوشی های جدید خود هستند، اما سایر کمپانی ها از منابع کافی برای اتخاذ چنین رویکردی برخوردار نیستند. در حال حاضر تنها راه برای بهره گیری از آخرین آپدیت ها، استفاده از گوشی های نکسوز می باشد، این گوشی ها گزینه بسیار خوبی به نظر می رسند، اما ممکن است برای تمامی افراد و نیازمندی ها مناسب نباشند.

 

http://www.phonearena.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید