سیستم عامل H5OS وارد میدان رقابت با گوگل و اپل می شود

سیستم عامل H5OS وارد میدان رقابت با گوگل و اپل می شود

تکنولوژی موبایل در مدت زمانی کوتاه پیشرفت های زیادی را به ثبت رسانده و دو کمپانی بزرگ و مشهور دنیا برترین سیستم عامل های خود را به دنیا عرضه کرده و دنیای اسمارت فون ها را تحت سلطه خود گرفته اند. صنعت تکنولوژی در تسخیر گوگل و اپل قرار دارد و این دو کمپانی به طور مستمر اقدام به بروزرسانی نرم افزارها و ساخت دستگاه های جدید و کاربردی می کنند و کاربران نیز این محصولات را مورد استفاده قرار می دهند. اپل و گوگل استوار در جای خود ایستاده اند و علی رغم تلاش صورت گرفته از سوی سایر کمپانی ها، هیچ یک موفق به در دست گرفتن مقام و موقعیت اندروید و آی او اس نشده اند. سیستم عامل ویندوز کمپانی مایکروسافت، بلک بری، Tizen سامسونگ و حتی سیستم عامل فایرفاکس نیز در این پیکار شکست خورده و قربانی قدرت و حاکمیت سیستم عامل های اندروید و آی او اس شده اند. اما شرایط همواره در حال تغییر بوده و سیستم عاملی جدید مایل به ورود به این میدان رقابت است و قصد دارد تا عنوانی را که گوگل و اپل برای سالیان متمادی به یدک کشیده اند از آنها بگیرد.

blog_16943_1

Acadine Technologies نام یک استارتاپ هنگ کنگی است که اقدام به راه اندازی پروژه ای نموده و امیدوار است که کاربران محصولی را با این سیستم ساخته شده مورد استفاده قرار دهند، محصولی که آنها در ذهن دارند سیستم عاملی به نام H5OS می باشد و Acadine مایل است تا محصولات متعددی را مشابه کمپانی های بنام سیلیکون ولی بسازد، اما این بار با بهره گیری از نرم افزار Acadine. به بیان مدیرعامل Acadine Technologies آقای Li Gong، تا زمانی که مردم از قابلیت های نرم افزار آنها جهت اسمبل droneهای کاربردی بیشتر و یا اسمارت واچ های بهتر مطلع نگردند، توجهی به H5OS نمی کنند. به اعتقاد آنها باید به طور غیر مستقیم به رقابت با کمپانی های محبوب پرداخت، چرا که در غیر این صورت چیزی جز شکست عاید Acadine نمی شود.

انتظار می رود که H5OS تا اواخر سال جاری در برخی از محصولات رونمایی کند و Acadine نیز شراکت خود را با ARM ،Qualcomm ،Alcatel و Thundersoft جهت پیاده سازی محصولی که در سر دارد به ثبت رسانده است. H5OS از جوانبی ریشه در سیستم عامل فایرفاکس دارد، زیرا Li Gong در گذشته مدیرعامل موزیلا بوده است. مشابه با مرورگر فایرفاکس، H5OS نیز از قابلیت اجرای اپلیکیشن هایی که از تکنولوژی کنونی وب استفاده می کنند برخوردار است و این پیش زمینه نقطه شروعی را در دست کمپانی قرار می دهد، چرا که می توان این نرم افزار را به جای اندروید و آی او اس در گوشی مورد استفاده قرار داد. متاسفانه سیستم عامل فایرفاکس در مدت زمانی که روی کار بوده عملکرد خوبی را به نمایش نگذاشته و این امر به کنار گذاشتن ایده آن و پایان همکاری شرکا انجامیده است. Acadine مبلغ 100 میلیون دلار سرمایه و 120 کارمند را به این پروژه اختصاص داده است، به بیان Gong تنها راه برای شکست رقبا ضربه وارد کردن به نقاط ضعف اندروید و تحت الشعاع قرار دادن آنها می باشد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید