TensorFlow Serving برای گسترش مدل های یادگیری ماشینی، به صورت اپن سورس در دسترس قرار گرفت

TensorFlow Serving برای گسترش مدل های یادگیری ماشینی، به صورت اپن سورس در دسترس قرار گرفت

گوگل اعلام کرده که TensorFlow Serving که قطعه ای نرم افزاری برای تسهیل فرآیند گسترش مدل های یادگیری ماشینی و استنتاج درباره داده های جدید است را به طور اپن سورس در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است. این نرم افزار که در GitHub قرار داده شده با فریم ورک یادگیری عمیق TensorFlow کار می کند، اما از ابزارهای دیگری نیز پشتیبانی می نماید.

به بیان یکی از مهندسین نرم افزار گوگل به نام Noah Fiedel "نرم افزار TensorFlow Serving فرآیند ساخت مدل را آسان تر و سریع تر از گذشته نموده و به شما امکان گسترش مدل های جدید و اجرای آزمایش ها را با حفظ معماری مشابه برای سرور و APIها می دهد."

blog_16838_1

این تکنولوژی که به زبان سی پلاس پلاس نوشته شده عملیات ارائه مدل های یادگیری ماشینی را برای افرادی که از ابزارهای اپن سورسی مانند TensorFlow استفاده می کنند تسهیل بخشیده است. TensorFlow Serving از انعطاف زیادی برخوردار است، چرا که به صورت نیتیو به پشتیبانی از TensorFlow پرداخته و نقش موثری در پذیرش آن فریم ورک گوگل ایفا کند. هرچه توسعه دهندگان بیشتری استفاده از نرم افزار TensorFlow را آغاز کنند گوگل نیز قادر به ارتقای قابلیت های خود و نیز کشف استعدادهای جدید می شود.

محبوبیت یادگیری عمیق نیز روز به روز در حال افزایش است و نه تنها کمپانی های فعال در عرصه وب مانند گوگل و فیسبوک، بلکه سایر استارتاپ ها نیز آن را مورد استفاده قرار می دهند. به لطف این تکنولوژی شاهد پیشرفت هایی در زمینه تشخیص تصاویر، تشخیص صدا و پردازش زبان های طبیعی خواهیم بود. این فرآیند شامل آموزش شبکه های عصبی مصنوعی بر روی مجموعه عظیمی از داده ها و استنتاج درباره داده های جدید می باشد و نرم افزار TensorFlow serving نیز جهت استفاده در فاز استنتاج طراحی و ساخته شده است.

 

http://venturebeat.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید