وبلاگ - اخبار

0
776
پتنت جدید مایکروسافت به کاربران امکان گزینش سیستم عامل را می دهد

پتنت جدید مایکروسافت به کاربران امکان گزینش سیستم عامل را می دهد

کمپانی مشهور مایکروسافت همواره در تلاش برای ساخت یک پلتفرم موبایل بوده است، ویندوز فون برای محصولات موبایل و ویندوز 8 برای کامپیوترهای دسکتاپ از جمله محصولات ساخت این شرکت اند، آنها از سوی دیگر قصد یکپارچه سازی این دو پلتفرم را دارند، بدین ترتیب کاربران راحت تر می توانند این سیستم عامل ها را مورد استفاده قرار دهند، چرا که با هر دوی آنها آشنایی کامل دارند. تغییر بنیادی منوی استارت از سوی بسیاری از کاربران مورد پسند قرار نگرفت، از این رو شرکت در نسخه 10 از ویندوز این مشکل را برطرف کرده، در این نسخه از سیستم عامل منوی استارت مشابه آن چیزی است که پلت فرم را مشهور ساخته، با این تفاوت که عملکرد Live Tiles نیز در آن ادغام شده است و کاربران می توانند آن را مطابق با علایق خود شخصی سازی کنند.

هم اکنون اطلاعی درباره چگونگی عملکرد پلت فرم موبایل با استفاده از ویندوز 10 در دست نیست، اما مطمئنا ایده یکپارچه سازی این دو پلت فرم پا بر جا است. پلت فرم ویندوز همواره برای عملکرد روان و نرم خود بر همگان شناخته شده است، اما در کنار این مزیت از نبود چندین اپلیکیشن مهم نیز رنج می برد.

blog_13613_1

به منظور رفع این مشکل، مایکروسافت بر آن شده که امکان اجرای اپلیکیشن های اندرویدی در سیستم عامل خود را به کابران اعطا کند، پتنت جدید شرکت نیز گواهی بر این موضوع است، به بیان واضح تر کمپانی قصد دارد علاوه بر در اختیار دادن امکان اجرای اپلیکیشن های اندروید، قابلیت گزینش نوع سیستم عامل در گوشی را نیز در اختیار کاربران بگذارد. این پتنت جدید شرکت User Selectable Operating Systems نام گرفته و به ثبت رسیده است. شاهد گوشی هایی که هر دو سیستم عامل اندروید و ویندوز را به اجرا در آورند، بوده ایم، اما این عملکرد مشکلاتی در رابطه با حجم بالای حافظه را به وجود می آورد، چرا که این حافظه باید برای دو سیستم عامل به طور مجزا تخصیص داده شود، تغییراتی نیز برای تامین امنیت و ثبات باید لحاظ شوند.

این نوع پیاده سازی شامل گزینه هایی به شکل فشرده برای هر دو سیستم عامل می باشد و در مکان ذخیره سازی اولیه جای خواهد گرفت، پردازنده نیز با گزینه مولتی-بوت به منظور جابجایی بین سیستم عامل ها ساخته خواهد شد. درباره تعداد و نوع سیستم عامل های در دسترس که امکان نصب بر روی یک گوشی را دارند سخنی به میان نیامده است، اما کاربران قادر به پاک کردن هر کدام از آنها می باشند. این جابجایی با ریسک هایی همراه است و ممکن است کاربران در حین کار با دو سیستم عامل به طور همزمان کمی سردرگم شوند، اما در کل چنین ایده ای بسیار جالب و کاربردی است و باید دید که در عمل چه مزایایی برای کاربران به همراه خواهد داشت.

blog_13613_2 blog_13613_4 blog_13613_5
blog_13613_6 blog_13613_7 blog_13613_8 blog_13613_9
blog_13613_11 blog_13613_10

 

منبع:

http://www.androidheadlines.com