دیلیت کردن اکانت اینستاگرام

آموزش دی اکتیو و دیلیت کردن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های محبوب و پرطرفدار ایرانی است که کاربران آن به طور مستمر در حال افزایش اند. اگر شما هم عضو این شبکه اجتماعی هستید، احتمالا روزی چند بار به آن سر میزنید و پست های جدید را چک میکنید.

اما ممکن است به هر دلیلی بخواهید اکانت خود را دی اکتیو(غیرفعال) یا کلا دیلیت(حذف) کنید.

در این مطلب آموزشی میخواهم نحوه دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام و دیلیت آن را آموزش بدم.

 

نکته: دی اکتیو و دیلیت کردن اکانت اینستاگرام تنها از طریق وبسایت اینستاگرام امکان پذیر است و نمیتوانید با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام این عملیات را انجام دهید.

 

تفاوت دی اکتیو و دیلیت کردن اکانت اینستاگرام چیست؟

با دی اکتیو کردن، اکانت شما به طور موقت از دسترس خارج میشود، ولی تمامی اطلاعات تان (پست ها، فالوئرها، فالوئینگ ها، لایک ها، کامنت ها و ...) دست نخورده باقی میماند و هر موقع که خواستید، میتوانید مجددا وارد اکانت خود شوید و آن را فعال کنید.

 

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

برای غیرفعال کردن اکانت باید به وبسایت اینستاگرام بروید، لاگین را زده و وارد صفحه پروفایلتان شوید و روی edit profile کلیک کنید.

 

تا آخر صفحه اسکرول کرده و temporarily disable my account را بزنید.

 

 

یا به جای این مراحل لینک زیر را کلیک کنید و یا در مرورگر خودتان کپی کنید:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary

 

سپس در صفحه ای که نمایش داده میشود دلیل غیرفعال کردن اکانت را انتخاب کرده و رمزتان رو وارد کنید و temporary disable my account را بزنید تا حساب کاربری تان به طور موقت غیرفعال شود.

 

 

نکته: تنها هفته ای یک بار قادر به دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام هستید و بلافاصله بعد از دی اکتیو کردن اکانت نیز نمیتوانید مجددا وارد حسابتان شوید.

 

دیلیت کردن اکانت اینستاگرام

اگر میخواهید اکانت اینستاگرام شما به همراه تمامی پست ها، فالوئرها، فالوئینگ ها، لایک ها، کامنت ها و ... کلا حذف شود، باید اکانت رو به طور دائم دیلیت کنید.

 

برای این کار لینک زیر را بزنید:

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

 

 

سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد اکانت خود شوید. در صفحه ای که نمایش داده میشود، دلیل حذف اکانت خود را اکانت خود را انتخاب کنید.

سپس permanently delete my account را بزنید.

با استفاده از راهنمای بالا خیلی ساده می توانید حساب کاربری خود را در اینستاگرام حذف یا غیر فعال کنید. اگر سوالی داشتید حتما بپرسید و نظرات خودتان را برای من بنویسید.

اینها را هم بخوانید