آموزش رویت

آموزش رویت و نکات کاربری در مورد نرم افزار Autodesk Revit

همانطور که میدانید نرم افزار رویت اتودسک یک نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمانی است. کار با این نرم افزار همچون سایر نرم افزارها مستلزم آموزش و تمرین است.

از آنجایی که ارائه ی آموزش رویت در یک مقاله ­ی کوتاه امکان پذیر نیست، در اینجا قصد داریم چند نکته ­ی کلیدی را در رابطه با نرم افزار رویت به شما ارائه دهیم که می تواند برای شروع کار مبتدیان مفید باشد.

 

آموزش رویت

 

در ابتدا قبل و از شروع دوره آموزش رویت از قدرت پردازش سیستم خود اطمینان حاصل کنید :

رویت یک نرم افزار با داده های فراوان است و نیازمند سیستمی با قدرت پردازش بالاست، پس اطمینان حاصل کنید که سیستم شما با مقتضیات بکارگیری نرم افزار رویت هماهنگی دارد و از قدرت پردازش کافی برخوردار است.

 

می توانید یادگیری را از webinar و محتواهای آموزش رویت آنلاین و ویدئوهای آموزشی آغاز کنید :

برای شروع و آشنایی با مفاهیم پایه، استفاده از آموزش رویت آنلاین و webinar و فیلم های آموزشی می تواند مفید باشد. در مراحل پیشرفته تر و با شروع استفاده­ ی عملی از نرم افزار، مشاوره با یک فرد با تجربه بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر این، اتودسک پاسخگوی سوالات کاربران خواهد بود.

طی فرایند کار با نرم افزار رویت می توانید سوالات و اشکالات پیش آمده را با اتودسک مطرح کنید و پاسخ را دریافت نمایید.

 

در طی دوره آموزش رویت، نرم افزار خود را بروز نگه دارید :

اتودسک علاوه بر نسخه های جدیدی که بطور سالانه منتشر می کند، سه تا چهار بار در سال نیز آپدیت رویت را منتشر می کند. این آپدیت ها به رفع نقایص احتمالی کمک کرده و شما را قادر می سازد طی کار دچار اشکال نشوید.

 

نکته : زمانی که شما طی آموزش رویت، نرم افزار خود را بروز نگه می دارید، باعث می شود قابلیت های جدید را در این دوره ها هم یاد بگیرید.

نکته ی دیگر در زمینه­ ی نسخه های به روز رویت این است که قابلیت بکارگیری فایل های نسخه های جدید در نسخه های قدیمی وجود ندارد.

یعنی فایل های رویت ۲۰۱۸ را نمیتوان در رویت ۲۰۱۷ باز کرد.

 

آموزش رویت

 

می توان از نرم افزار رویت به صورت مشترک استفاده کرد :

یکی از ویژگی های خاص نرم افزار رویت و تفاوت اصلی آن با اتوکد این است که میتوان از این نرم افزار بصورت مشترک و گروهی در یک شبکه استفاده کرد و چندین نفر می توانند بطور همزمان روی آن کار کنند.

هر یک از اعضا گروه می تواند در حیطه­ ی تخصصی خودش روی نرم افزار کار کند.

یا اینکه فیلم دوره آموزش رویت را با دیگر عضای گروه مشاهده کرد، یاد گرفت و پیشرفت کرد.

به این ترتیب که مدل مشترک در واقع مدل مرکزی است و در سرور شبکه ذخیره می شود و نسخه ی هر یک از اعضا مدل محلی بشمار می رود. سیستم از هر سی تا چهل و پنج دقیقه، مدل مرکزی را بروز رسانی می کند و تغییرات در سرور ذخیره می شوند.

رویت همیشه بیست بک-آپ ذخیره سازی می کند تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

تنظیمات مربوط به بک آپ را تغییر ندهید تا در صورت لزوم برای ریکاوری دچار مشکل نشوید.

 

گروه های رویت

یکی از مهم­ترین بخش ها در دوره آموزش رویت بحث گروه های رویت است.

برای مدل سازی موفق بهتر است آموزش کار با گروه ها را در اولویت قرار دهید. به طور کلی هر یک از اجزاء مورد استفاده در مدل سازی، عضوی از یک گروه هستند، مثل در، پنجره، دیوار و غیره.

شما می توانید از گزینه­ ی ادیت استفاده کرده و گروه‌های جدیدی را اضافه نمایید یا گروه‌های موجود را ویرایش کنید. ( همه این ها در دوره آموزش نرم افزار رویت به شما یاد داده خواهد شد.)

در عین حال می‌توانید پارامترهایی را برای گروه‌های خود تعیین کنید و طبق نیاز مدل مورد نظر، این پارامترها را تغییر دهید، مثل ارتفاع و پهنا و جنس و غیره.

 

آموزش رویت

 

گام اول در دوره آموزش رویت

اولین صفحه ای که با باز کردن رویت برای شما آشکار می شود و گزینه های موجود در آن، مبنای آموزش نرم افزار رویت است.

برای درک بهتر توضیحات این صفحه را مشاهده کنید : نرم افزار رویت | آموزش رویت ( رایگان 😍 ) | پروژه رویت

 

در این صفحه چهار فایل اخیرا باز شده و چهار گروه اخیرا بکارگرفته شده قابل مشاهده است. در بالای این صفحه منوی اصلی را مشاهده می کنید که شامل دوازده گزینه است و هر یک از این گزینه ها دارای زیر مجموعه های متعددی است.

در قسمت پایین منوی اصلی، تولبار قرار دارد که قابل شخصی سازی است و هر یک از زیر مجموعه های پرکاربرد منوی اصلی را میتوان به این تولبار منتقل کرد.

 

به این ترتیب قدم اول در آشنایی با رویت معرفی گزینه های موجود در منوی اصلی است.

در این قسمت با مفاهیم پایه ای مهمی چون گروه‌های رویت (Revit Families) و نحوه­ افزودن و ویرایش گروه، گشودن فایل و افزودن فایل جدید، کار با پارامترها و تغییر آنها، مشاهده­ مدل از نماهای مختلف و ….. آشنا می شوید.

منبع : https://archfile.ir/dhouseplans/introducing-revit-software-revit-tutorial-download-project-revit/

 

/پایان رپرتاژ آگهی این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست.  

اینها را هم بخوانید