تسهیل امور بانکی برای اتباع خارجی

انجام امور اداری برای اتباع خارجی حاضر در ایران تسهیل شد

احتمالا بدانید که انجام امور بانکی و اداری برای اتباع کشور های دیگر که در ایران حضور دارند به راحتی اتباع ایرانی نبوده و همیشه با مشکلاتی همراه بوده است.

افتتاح حساب در بانک های ایرانی یکی از مسائلی است که اتباع کشورهای دوست و همسایه ایران، سال هاست که با آن دست و پنجه نرم می کنند و مدت های زیادی است که دشواری های فراوانی در پیشبرد آن وجود داشته است.

البته در کشورهای دیگر امورات کمی آسان تر انجام می شود.

 

در اکثر کشور های دنیا اتباع غیربومی می توانند با گذرنامه محل تولد خود امورات بانکی و اداری را انجام دهند، ولی در ایران گذرنامه به تنهایی برای اتباع دیگر کشورها کاربرد ندارد.

سالهاست که افراد مقیم یا غیرمقیم که از کشورهای دیگر به ایران مهاجرت کرده اند، به بانک های کشور مراجعه نموده و درخواست افتتاح حساب بانکی را دارند که به خاطر قوانین و بروکراسی های اداری متحمل سختی های فراوان برای افتتاح یک حساب بانکی شده و گذرنامه ایشان به تنهایی مورد قبول نمی باشد.

 

اتباع خارجی حاضر در ایران می بایست دارای کدی اختصاصی با عنوان کد فراگیر باشند تا بتوانند کلیه امور بانکی و اداری خود در کشور ایران را به انجام برسانند. کد فراگیر برای اتباع حقیقی نقش کد ملی اتباع ایرانی را برای ایشان ایفا می کند و در مورد شرکت های خارجی حاضر در ایران نیز بدین صورت است - کد فراگیر شرکت های خارجی نقش شناسه ملی را برای آن شرکت ایفا می کند.

نام های دیگر این کد در ایران فیدا کد یا کد اختصاصی اتباع خارجی می باشد.

از زمان راه اندازی سامانه کد فراگیر اتباع دیگر کشور ها که در ایران حضور دارند نظیر اتباع افغانی، پاکستانی، عراقی، کره ای، عمانی، آلمانی و کلا همه کشور ها با ثبت نام و ارسال مدارک مورد نیاز می توانند جهت دریافت کد فراگیر به صورت اینترنتی از طریق صفحه ثبت درخواست کد فراگیر اقدام و کد صادر شده پس از صدور به موبایل ایشان ارسال خواهد شد.

 

بعضا بانک ها از متقاضیان حقیقی درخواست می کنند که کد فراگیر شخصی یا کد فراگیر بانکی (مخصوص بانک) دریافت کنند که منظورشان دقیقا همین کد است که به آن اشاره شده است.

اشخاص حقوقی (شرکت های غیر ایرانی) نیز می توانند جهت دریافت کد فراگیر مخصوص شرکت (اشخاص حقوقی) به سامانه فوق مراجعه نمایند.

در کل لازم به ذکر است که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیرایرانی که در ایران مشغول زندگی یا فعالیت تجاری هستند می بایست جهت پیشبرد امورات اداری خود این کد را دریافت و به سازمان درخواست کننده ارائه دهند.

امید است سامانه فوق الذکر پیشبردی در تسهیل امور اداری اتباع خارجی در ایران باشد.

 

/پایان رپرتاژ آگهی این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید