سیسمونی نوزاد

این ۷ وسیله پرهزینه و غیرضروری را برای سیسمونی نخرید!!

بچه دار شدن ممکن است ارزشمندترین تجربه زندگی شما باشد، اما قطعاً ارزان ترین تجربه نیست. اگر این روزها در انتظار به دنیا آمدن نوزاد خود هستید و احتمالاً با قدم زدن در فروشگاه‌های نوزادی با دیدن اسباب بازی، لباس‌های بامزه‌ی نوزادی و سایر وسایل نوزاد وسوسه شده اید که یک سیسمونی نوزادی کاملا لوکس و لاکچری بخرید، این هیجانات و احساسات برای والدین کاملاً طبیعی است، اما این احتمال را در نظر بگیرید که بسیاری از این وسایل ضرورتی ندارند و می‌توانید با نخریدن محصولات پر زرق و برق و غیرکاربردی که صرفاً جنبه‌ی تزئینی دارد هم در بودجه و هم در اشغال شدن فضای اتاق کودک به خوبی صرفه جویی کنید.

اگر به دنبال برخی از موارد برای خط زدن از لیست سیسمونی نوزاد خود هستید، در اینجا 7 محصول غیرضروری کودک آورده شده است که می‌توانید کاملاً از خرید آنها صرف نظر کنید.

 

1- باسنت و گهواره نوزاد

باسنت‌ها در اتاق کودک زیبا هستند و باعث زیبایی دکوراسیون اتاق می‌شوند، اما هیچ تضمینی نیست که کودک در آن بخوابد. شاید با خرید گهواره و باسنت به جای تخت خواب کودک در کوتاه مدت پس انداز کنید، اما در نهایت مجبور به تهیه تخت کودک خواهید شد، زیرا آنها نهایتاً تا یک‌سالگی کودک کاربرد دارند.

در طی ماه‌های اول، بسیاری از والدین نوزاد خود را در همان اتاق خواب خود نگه می دارند. به جای گهواره نوزاد خرید تخت نوزاد نوجوان توصیه می‌شود، که بعنوان یک گزینه مقرون به صرفه تر می‌تواند از نوزادی تا 13 سالگی کودک دلبندتان مورد استفاده قرار گیرد.

 

2-روتختی کودک گران قیمت

شما می توانید اتاق کودک خود را بدون انداختن روتختی‌‌های گران قیمت، شیک جلوه دهید. در واقع، آنچه شما واقعاً نیاز دارید ملحفه‌های مناسب است. طبق کمیسیون ایمنی محصولات ایالات متحده، محافظ نرده باعث مرگ و جراحات زیادی در نوزادان 2 ساله یا کمتر شده است. لحاف و ضربه گیر برای کودک ناامن است، بنابراین فقط برای مصارف تزئینی قابل استفاده است. لحاف ها فقط درصورتی ایمن در نظر گرفته می شوند که کودک 1 ساله شود. همچنین داشتن پتو، لحاف، بالش یا حیوانات پارچه‌ای در تخت نوزاد توصیه نمی‌شود، زیرا منجر به افزایش احتمال SIDS شده است. به جای روتختی، روتشکی‌های زیبا و دامن تخت را انتخاب کنید.

 

3- میز تعویض پوشک نوزاد

میز تعویض فضای زیادی را اشغال می‌کند و کاملاً غیر ضروری است. زیرا در واقع نمیتوان دوباره از آن استفاده کرد. مگر اینکه کودک دیگری داشته باشید. در بیشتر مواقع که پوشک عوض می کنید، برای تعویض آنها هرگز به اتاق کودک نمی روید. بیشتر والدین آنچه راحت است انجام می دهند و تعویض پوشک را روی زمین یا تخت انجام می دهند. برای تعویض پوشک نوزاد به راحتی می‌توانید از زیراندازی ضد آب استفاده کنید، که حمل آسانی دارد و هم قیمت آن نیز مناسبتر است.

 

4- تایمرهای کودک

تایمر کودک یک دستگاه قابل حمل است که برنامه های تغذیه، تغییر پوشک و خواب کودک را پیگیری می کند. این یک ایده‌ی عالی است، اما واقعیت این است که شما لازم نیست کلی پول برای یک تایمر هزینه کنید، در حالی که می‌توانید به راحتی و با یک قلم و کاغذ ساده همه آن موارد را ردیابی کنید. همچنین تعداد زیادی اپلیکیشن وجود دارند که دقیقاً همین کار را با پرداخت هرینه ناچیزی انجام می‌دهند.

 

5- روروئک

به عنوان اولین تجربه مادر شدنتان، ممکن است فکر کنید روروئک برای کمک به کوچولوی شما در یادگیری نحوه راه رفتن سریعتر ضروری است، اما در واقع اینطور نیست.

بلکه روروئک می تواند برای کودک خطرناک باشد، زیرا به بچه‌ها آزادی بیشتری در پرسه زدن می دهد و همین‌طور می تواند راه رفتن را به تأخیر بیندازد.

پزشکان معتقدند که این وسیله برای رشد صحیح اندام‌های حرکتی، پاها و ستون فقرات مضر است. از آنجایی که کودک برای حرکت کردن از نوک انگشتان پای خود استفاده می‌کند،‌ این امر راه رفتن را برای او دشوارتر خواهد کرد،‌ زیرا که نیاز است تا کف پای خود را کاملاً روی زمین قرار داده تا تعادلش حفظ شود. از سوی دیگر به دلیل شکل قرارگیری زانوها به صورت نیمه خم، احتمال عارضه زانوی پرانتزی را در کودکتان افزایش می‌دهد.

 

6- ضدعفونی کننده بطری کودک

دستگاه ضدعفونی کننده بطری کودک یکی دیگر از وسایل غیرضروری کودک و یک وسیله آشپزخانه است که فضای پیشخوان را اشغال می‌کند. استریلایزر یا دستگاه استریل کننده‌ی شیشه شیر دستگاهی است که به وسیله‌ی حرارت بالا آن‌ها را ضدعفونی می‌کند. این دستگاه قادر به شستن شیشه شیر نیست، پس برای استفاده از آن باید ابتدا خودتان آن را شستشو دهید. هم‌چنین قیمت بسیار بالایی دارد و تنها شیشه شیرهای مخصوص به برند خود دستگاه با آن قابل استفاده است. می‌توانید آن را با وسایل دیگر جایگزین کنید، به عنوان مثال، در یک قابلمه روی اجاق گاز، بطری‌ها و سرشیشه‌ها را جوش دهید. با این حال، قبل از جوشاندن هر چیزی، دستورالعمل‌های همراه با بطری‌ها و سرشیشه‌ها را بخوانید تا مطمئن شوید همانطور که در نظر دارید از آنها مراقبت می‌کنید.

 

7- گرمکن بطری

در صورتی که بخواهید مقداری شیر را سریع گرم کنید، گرم کننده های بطری می توانند خوب باشند. اما در واقع گرم کردن بطری کودک در یک کاسه یا یک فنجان بزرگ آب گرم کار چندان سختی نیست. بنابراین اگر می خواهید پس‌انداز کنید، می‌توانید از این گزینه صرف نظر کنید.

 

کلام آخر: در ابتدا لیستی از ضروری‌ترین وسایلی که کودک شما نیاز دارد تهیه کنید، مانند صندلی ماشین مخصوص نوزاد، بطری‌ها، پوشک و دستمال مرطوب و لباس راحت. آنچه کودک شما بیشتر به آن نیاز دارد عشق و مراقبت شخصی شماست که نمی توان آن را از هیچ فروشگاهی خریداری کرد. ممنون که این لحظه ما را همراهی نمودید، امیدواریم که این مقاله در هنگام خرید سیسمونی کودک برای شما مفید واقع گردد.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید