اپلیکیشن SKINUP

با اپلیکیشن SKINUP، به بیماری های پوستی نه بگوییدنسخه 1.0.1

4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : SKINUP Team

شما فکر میکنید در معرض ابتلا به چند نوع بیماری پوستی هستید؟ آیا اگر بدانید که بیماری های پوستی در بیش از 100 رده بندی قرار گرفته اند، باز هم از یک ضایعه پوستی به راحتی میگذرید؟ در ادامه با برنامه ای به نام SKINUP آشنا خواهید شد که برای تشخیص و درمان بیماری های پوستی به شما کمک میکند. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم. آشنایی با بیماری های پوستیبا دیدن معرفی تصویری 3 صفحه ای در ابتدای اپلیکیشن فوق، خواهید فهمید که اطلاعات پزشکی آن بر اساس مشاهدات و گزارش های کاربران طبقه بندی شده اند. البته برای جمع آوری این اطلاعات از منابع علمی معتبر نیز استفاده شده است. برای شروع به کار با SKINUP ابتدا باید با شماره تلفن همراه خود و دریافت کد تایید در آن ثبت نام کنید.   نکته : در این برنامه اندرویدی میتوانید بیماری پوستی خود را با دیگر نمونه های ثبت شده مقایسه نمایید. در نهایت نزدیکترین پزشک های متخصص، برای درمان به شما معرفی میشوند.

اپلیکیشن SKINUP برای تشخیص و درمان بیماری های پوستی مفید است.
تشخیص و درمان بیماری های پوستی  تشخیص بیماری و درمان آن در صفحه اصلی SKINUP گزینه ای به نام شروع تشخیص به چشم میخورد که با لمس آن باید مراحل زیر را انجام دهید تا نوع بیماری پوستی شما معلوم شود: 1 – ابتدا لازم است جنسیت خود را مشخص نمایید. 2 – در مرحله دوم تصویری از اندام انسان (زن یا مرد) میبینید که باید ناحیه عارضه پوستی را بر پشت یا روی آن انتخاب کنید. با این کار اندام های همان ناحیه در پایین صفحه به نمایش درمی آیند تا گزینه موردنظر را از بین آنها برگزینید. 3 – سومین مرحله از تشخیص بیماری، مربوط به انتخاب رده سنی میشود. لازم به ذکر است که برنامه فوق برای رده سنی 16 سال به بالا قابل استفاده میباشد. 4 – در چهارمین مرحله باید مدت زمان بیماری خود را با انتخاب یکی از بازه های کمتر از 1 ماه، بین 1 تا 3 ماه و بیشتر از 3 ماه مشخص نمایید. تشخیص و درمان بیماری های پوستی5 – حالا نوبت به انتخاب استان محل سکونت میرسد تا بر اساس آن و در مراحل بعدی، نزدیک ترین پزشکان به شما معرفی شوند. 6 – برای تشخیص بهتر بیماری، میتوانید در مرحله ششم یک عکس از محل عارضه پوستی بگیرید و ارسال کنید. البته این کار اختیاری است و با لمس دکمه تمایلی ندارم به مرحله بعد خواهید رفت. 7 – بعد از ارسال عکس اگر برنامه قادر به تشخیص بیماری نباشد، لیستی از بیماری های پوستی مربوط به همان ناحیه از بدن به شما نشان داده میشود که باید مورد مشابه را انتخاب کنید. 8 – با انتخاب بیماری در مرحله قبل، میتوانید شرح آن را به همراه علائم و تعدادی عکس در مرحله هشتم ببینید. اگر بیماری مورد تایید شما میباشد، کافی است تیک مربوط به تایید را بزنید تا دکمه پیگیری درمان ظاهر گردد. آشنایی با بیماری های پوستی9 – در آخرین مرحله و با لمس دکمه پیگیری درمان، نزدیکترین پزشکان در محل سکونت شما بر روی نقشه نشان داده میشوند تا برای درمان به آنها مراجعه نمایید. با اشاره بر روی هر نقطه، نام پزشک قابل مشاهده خواهد بود.   نکته : بر روی نقشه محل کلینک های پوست و داروخانه ها نیز مشخص است که میتوانید آنها را غیرفعال کنید. با لمس دکمه مسیریابی تا محل پزشک، به برنامه گوگل مپ منتقل خواهید شد.   پزشکان پوست و مو در اطراف شما اپلیکیشن SKINUP را میتوان به عنوان یک بانک پزشکان پوست و مو نیز به شمار آورد. در منوی اصلی این برنامه گزینه ای به نام نقشه سلامتی وجود دارد که با لمس آن، همه پزشکان و کلینیک های پوست و مو همراه با داروخانه ها بر روی نقشه و نزدیک به مکان فعلی شما به نمایش درمی آیند.   نکته : با کوچک کردن نقشه میتوانید محل پزشکان و کلینیک ها را در سایر استان های کشور نیز ببینید.   آشنایی با بیماری های پوستی  نکاتی درباره رابط کاربری برنامه استفاده از رنگ های زنده و هماهنگ در کنار آیکن های یکدست و هماهنگ باعث شده تا شاهد قالب گرافیکی یکپارچه و کاربرپسندی در SKINUP باشیم. البته انتظار میرفت که در طراحی ظاهر اپلیکیشن فوق، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد. از دیگر ویژگی های مثبت این برنامه میتوانیم به جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات موجود اشاره کنیم.  
برای آشنایی با بیماری های پوستی، تشخیص آنها و یافتن پزشکان متخصص برای درمان این بیماری ها، میتوانید از SKINUP کمک بگیرید. برای دانلود رایگان این اپلیکیشن اندرویدی به ماریکت مراجعه کنید.
بانک پزشکان پوست و مو
قابلیت ها و نقاط قوت برنامه
 • محتوای قابل اعتماد و معتبر
 • عملکرد صحیح و بدون خطا در همه بخش ها
 • پوشش همه استان های کشور برای معرفی پزشکان
 • راحتی استفاده برای همه اقشار
 • گرافیک کاربرپسند
نقاط ضعف برنامه
 • کمبود برخی از امکانات
 • عدم وجود توضیحات کافی برای بیماری ها
  پیشنهادهای اپریویو برای بهبود برنامه به عنوان اولین پیشنهاد برای بهبود عملکرد SKINUP، انتظار داریم که محتوای آن غنی تر شود. توضیحات بیشتر در مورد بیماری های پوستی مثل روش های درمانی، داروها و غیره میتواند برای کاربران مفیدتر باشد. علاوه بر این بهتر است در نسخه های بعدی این برنامه اندرویدی، شاهد امکانات زیر نیز باشیم:
 • نمایش اطلاعات پزشکان بر روی نقشه یا لیست
 • امکان مشاوره یا سوال و جواب پزشکی در برنامه
 • ارسال نظر کاربران درباره بیماری ها و تعامل بین آنها
 • ذخیره سازی تشخیص یا نشان کردن بیماری
 • تشکیل پرونده برای بیماران
 • ارتباط بین بیمار و پزشک از داخل برنامه
 • و...
منتظر ایده پردازی های بیشتر از تولیدکنندگان برنامه فوق هستیم.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دانلود برنامه اندرویدی SKINUP